Taru mokasi

Koko tämä viime päivien kohu epäreilusta Orjaksen suosimisesta johtuu Tarun taitamattomasta kommunikoinnista perjantain lähetyksessä. Veikkaisin, että kenkää tulee. Ohjelma jatkuu taas ensi vuonna, mutta saamme uuden juontajan.
2690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaikka musta Taru onkin ihan jees, silti vähän ärsyttävä joskus. Esim. seitakäräjillä itkua yritettiin väkipakolla vängätä, ja se vakavuus oli läpinäkyvää.

Mutta, Taru oli vaan oma ittensä.´Ja mukava tyttö, ei siinä mitään. Toivosin silti että hän jatkas Suuren Seikkailun juontoo, jos se edes tulee ensi vuonna. Sehän ei vielä ole varma, saattaa tulla nääs joku toisenlainen selviytymis-pelleily-juttu...

Äänestä

Olen samaa mieltä. Koko tämä uhoaminen luovuttamisesta johtuu Tarun huonosta ilmaisusta. Orjas ei varmasti tiedä "luovuttaneensa".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mattiR kirjoitti:

Koko tämä viime päivien kohu epäreilusta Orjaksen suosimisesta johtuu Tarun taitamattomasta kommunikoinnista perjantain lähetyksessä. Veikkaisin, että kenkää tulee. Ohjelma jatkuu taas ensi vuonna, mutta saamme uuden juontajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu