Toisin kuin eräs turkulainen "neohumanisti" tällä palstalla on koittanut uskotella on tämä vallankumouksellinen aate lähtöisin KDP:n kaaderien piiristä.
Yksilöiden voisi sanoa että aluejohtaja Kristian Arjella oli ratkaisevin osuus Neohumanismin syntyyn mutta emme voi myöskään sivuuttaa Valtakunnanjohtaja Siitoimen puumerkkiä. Tiettävästi Tabermanin ero KDP:stä johtuikin halusta kaapata tämän aate itselleen eikä suinkaan kirjapaino Kursiivin tapahtumista.
Mutta tietenkin Taberman epäonnistui siinä missä Arje oli suvereeni. Kristian Arjen kaukonäköisyyttä, oikeudenmukaisuutta ja lähimmäisenrakkautta ei voi kopioida.
Olet yhä muistoisamme!
http://www.teamhollola.com/shs5.jpg
Kristian Arje - Neohumanismin Isä
9
1173
Vastaukset 9
- H Steiner
On hyvä jätkä kyllä mutta ei täydellinen.
Klaus von Grewendorp kirjoittaa hänen puheet. Ja nehän ovat aina asiaa. - H. Peliitta
Aivan kuin hikinen ja mielisairas pikkudiileri & parittaja, kuvan perusteella. Kyllä te olette porukkaa! Painukaa pois isänmaallisuutta rienaamasta, hullut natsit!
- Kenraali_Neohumanisti
Arje ei kerskaillut asemallaan vaan oli aina velvollisuudentuntoinen ja jämpti periaatteen mies.
Komentaja Arje rentoutuneena:
http://www.teamhollola.com/shs11.jpg
Komentaja Arje linjapuhetta pitämässä:
http://www.teamhollola.com/shs7.jpg
Lainaan lopuksei komentaja Arjeen ajatuksia: "Asiat pitää laittaa kuntoon" Voiko selvempää Neohumanismin perustelua ollakaan? - natsi-arje
Kenraali_Neohumanisti kirjoitti:
Arje ei kerskaillut asemallaan vaan oli aina velvollisuudentuntoinen ja jämpti periaatteen mies.
Komentaja Arje rentoutuneena:
http://www.teamhollola.com/shs11.jpg
Komentaja Arje linjapuhetta pitämässä:
http://www.teamhollola.com/shs7.jpg
Lainaan lopuksei komentaja Arjeen ajatuksia: "Asiat pitää laittaa kuntoon" Voiko selvempää Neohumanismin perustelua ollakaan?"Meijjän tehtäväääh ei oleh vvvain yhistäytyääh
vaan aja nä muukalaiset poijsss, kokonaa.
Meollaan sssuuomalaissia"
-Kristian Arje- - Kenraali_Neohumanisti
natsi-arje kirjoitti:
"Meijjän tehtäväääh ei oleh vvvain yhistäytyääh
vaan aja nä muukalaiset poijsss, kokonaa.
Meollaan sssuuomalaissia"
-Kristian Arje-Ajattele nyt kuinka hirvittävä vastuu KDP:n kaadereilla oli suomettuneessa Suomessa. Jatkuvaa taistelua totuuden puolesta Eliitin kätyreitä vastaan.
Aluekomentaja Arje oli ilman muuta ansainnut pari rentouttavaa huikkaa raskaan päivätyön jälkeen. - arje
Kenraali_Neohumanisti kirjoitti:
Ajattele nyt kuinka hirvittävä vastuu KDP:n kaadereilla oli suomettuneessa Suomessa. Jatkuvaa taistelua totuuden puolesta Eliitin kätyreitä vastaan.
Aluekomentaja Arje oli ilman muuta ansainnut pari rentouttavaa huikkaa raskaan päivätyön jälkeen.krisua suurempaa isänmaallista tuskin tulee koskaan enää syntymään. krisu antoi elämänsä isänmaan puolesta, siitä ikuinen kiitos hänelle! levätköön rauhassa valhallassa. r.i.p
- Manet_
arje kirjoitti:
krisua suurempaa isänmaallista tuskin tulee koskaan enää syntymään. krisu antoi elämänsä isänmaan puolesta, siitä ikuinen kiitos hänelle! levätköön rauhassa valhallassa. r.i.p
Sitä paitsi Talkkari erosi Siitoimen joukoista jo 70-luvulla joten kaiken muunkin läpänderin voi jättää omaan arvoonsa.
- Anonyymi00008
Manet_ kirjoitti:
Sitä paitsi Talkkari erosi Siitoimen joukoista jo 70-luvulla joten kaiken muunkin läpänderin voi jättää omaan arvoonsa.
Eli oli suomettunut rintamakarkuri.
- Anonyymi00009
Onko isänmaallista käyttää perugia? Entä onko isänmaallista tuprutella nahkasikaria? Munatotin nauttiminen lienee isänmaallisista teoista isänmaallisin, vai mitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202482Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401662Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6591089- 1061003
- 71982
- 98936
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33746- 71728