kierukka

siis: mitä eroa on tavallisella ja hormoni kierukalla? paljonko on hinta erot? (7kk sitten synnyttänyt) ja pillerit ei sovi ( ainakaan jotkut merkit)
1332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

siinä ei ole hormonia ja toisessa taas on. Katso hintoja vaikkapa Yliopiston Apteekin nettisivuilta, itselläni on Mirena, hormonikierukka, hinta n. 165 euroa asennus (85 euroa), siis omalla kohdallani, kävin yksityisellä.
Mirenaan saa KELA-korvauksen (peruskovattavuuden) jos se asennetaan kivuliaiden ja/tai runsaisen kuukautisten takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia kirjoitti:

siis: mitä eroa on tavallisella ja hormoni kierukalla? paljonko on hinta erot? (7kk sitten synnyttänyt) ja pillerit ei sovi ( ainakaan jotkut merkit)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu