Olen kehonrakentaja(aloitteleva) ja aion ostaa jotain proteiinijauhetta että saisi sitä tarpeeksi päivässä. Mitä mieltä olette sellaisesta tuotteesta kuin FAST Hera80 vanilja. Onko tuotteissa jotain eroa jos ostaa esimerkiksi Pakkotoisto.com verkkokaupasta tai jostain ihan tavallisesta kaupasta. Ei ole paljoa rahaa käytössä että en mieluusti halua tilata jostain nettikaupoista jos tulee postikuluja. Onko totta että jos syö tuota Hera80 alkaa pierettämään?
alottelija asialla
makeZ
1566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
"Mitä mieltä olette sellaisesta tuotteesta kuin FAST Hera80 vanilja."
Halvahkoa herakonsentraattia. Maku on ihan ok ja muistaakseni sekoittuukin ilman ongelmia.
Toinen "normaalikaupoista" löytyvä suunnilleen vastaavanlainen tuote on Nutri Plus Whey 8100. Ainakin Tampereen Prismassa tuo on usein ollut jostain syystä hyvällä alennuksella.
"Onko tuotteissa jotain eroa jos ostaa esimerkiksi Pakkotoisto.com verkkokaupasta tai jostain ihan tavallisesta kaupasta."
Kysytkö nyt ihan tosissasi? Sama tuotehan se tietenkin on kaikissa kaupoissa.
Osta sieltä mistä halvimmalla löydät.
"Onko totta että jos syö tuota Hera80 alkaa pierettämään?"
Kokeilemalla selviää. Useimmille ei varmaan tule mitään sivuvaikutuksia normaalilla annostuksella. Laktoosia tuossa on kuitenkin 3,5 g/100 g, eli vähän vähemmän kuin tavallisessa maidossa.