Mikähän tässäkin mättää. EU tuskin kieltää?No ei se mitään, ei vielä tarpeeksi pyörremyrskyjä.
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=78223
Suomalainen byrokratia jarruttaa
5
281
Vastaukset
- mättää?
Fortum siinä mättää.
Eu on päinvastoin antanut suomelle huomautuksen nuivasta suhtautumisesta asiaan. - keijo
Ei voida vähentää bensiini/diesel autoilua koska niistä saadaan niin hyvät verot..
Naurettavaa pelleilyä ympäristön kustannuksella. Eikö se myös auttamatta olisi aina rahaa kotiin päin jos polttoaineemme valmistettaisiin kotimaassa? Kaikki öljyyn käytetty raha menee kuitenki johonki ihan muualle kuin Suomeen. - keijo
Ei voida vähentää bensiini/diesel autoilua koska niistä saadaan niin hyvät verot..
Naurettavaa pelleilyä ympäristön kustannuksella. Eikö se myös auttamatta olisi aina rahaa kotiin päin jos polttoaineemme valmistettaisiin kotimaassa? Kaikki öljyyn käytetty raha menee kuitenki johonki ihan muualle kuin Suomeen. Päättäjät ovat sitä ikäluokkaa , että ovat pienenä kuulleet tarinoita, joiden kautta on syntynyt mielikuva häkäpönttöjen häpeällisyydestä. Mielletään että biopolttoaine = häkäpönttö = häpeällistä huuhaata.
Sen sijaan on uljasta rakentaa ydinvoimaloita ja muuta korkeaa teknologiaa.
Ei ymmärretä, että todellisuudessa uusien energian käyttötekniikoiden hallinta on korkeinta tekniikkaa vaativa laji. Sama asia kuin muillakin aloilla, pitäisi olla liikkeellä ajoissa .
Nyt politiikka on se, että liitytään natoon , niin saadaan öljyä ikuisesti. Suunnitelkoon muut sen korkean tekniikan osaamisen , mitä vaaditaan uusiutuvien energialähteiden hallinnassa. Sehän on kallistakin , ei siis kannata tuhlata rahaa häkäpönttöihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869