Ebba Witt-Brattström, vahva feministipuolueen kärkihahmo lähtee ryskyen puolueesta, koska Tiina Rosenbergiä ei eroteta. Hän paljasti että Tiina Rosenberg har sagt att kvinnor som ligger med män är könsförrädare. Tiinan mielestä naiset, jotka makaavat miesten kanssa, ovat pettävät sukupuolensa.
Tiina on Suomen lahja ruotsalaiselle feminismille ja vasta perustetulle FI:lle = feministiskt initiativ = feministinen aloite. Fi päätti alkaa puolueeksi ja olle ehdolla vaaleissa. Tiina on professori Tukholmassa ja lesbo ultrafeministi ja äärivasemmistolainen. On ehdottanut myös avioliiton lakkauttamista. Tiina halveksii kaikki heteroseksuaaleja ei-akatiimisia naisia. Tunteelliset ihmiset eivät ole hänen mielestään tarpeeksi kovia politiikkaan.
Tiina on Suomen lahja ruotsalaiselle feminismille ja vasta perustetulle FI:lle = feministiskt initiativ = feministinen aloite. Fi päätti alkaa puolueeksi ja olle ehdolla vaaleissa. Tiina on professori Tukholmassa ja lesbo ultrafeministi ja äärivasemmistolainen. On ehdottanut myös avioliiton lakkauttamista. Tiina halveksii kaikki heteroseksuaaleja ei-akatiimisia naisia. Tunteelliset ihmiset eivät ole hänen mielestään tarpeeksi kovia politiikkaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei tuo oikein feminismiltä kuulosta. Oisko joku psykopaattipuolue parempi nimi?
Sama ideologia jyrää tällä feministipiireissä ja naistutkimuslaitoksissa. Ideat vain syötetään hieman siistittyinä "hyväntahtoisille hölmöille", jotka sitten toistelevat niitä julkisuudessa. Kuten Eva Biaudet.
No luuletko, että tuollaiset psykoottiset ideaalit voisivat mennä läpi eduskunnasssa?
Miten helvetissä sinä minun tekstiäni suoraan kopioit!! Vähintäänkin sivistykseen kuuluu, että mainitaan, mistä teksti on lainattu. Eikä suinkaan olle olevinaan, kuin teksti olisi omaa keksintöä!!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1500000000000140&posting=22000000010555309
kiitos suomennoksesta.
Minun moka! Se että unohdin mainita, että tuo ruotsinkielinen teksti oli kopioitu Expressenistä. Muut eivät ole kopiota vaan muistamiani pätkiä ruotsalaisten lehtien kirjoittamista artikkeleista. Se ei ole kopiointia.
Sen sijaan sinun suora kopiosi tekstistäni oli laitonta kopiointia!
Luulisi suomalaisa naisia hävettävän (Suomen lahja ruotsalaiselle feminismille). Kohtahan ruotsalaiset rupeavat haukkmaan suomalaisia femakoita lesboiksi. Ja vielä professori -
ennen professorin arvonimellä oli arvoa, nyt sekin on raiskattu. Kyllä te feministit olette sitten viisaita.
Kyllä se Tiina varmaan on hyvinkin älykäs ihminen, vaikka vähän hassuja puhuukin.
Ei sitä tarvitse niin vakavasti ottaa. Eikä yhden tai kahden tai useammankaan ihmisen perusteella kaikkia leimata - ei edes feministejä - saati sitten miehiä.
Kyllä sinunkin kirjoituksen perusteella voisi näpäkästi väittää, että miehet ne on niin tyhmiä ja kaunaisia reppanoita. Mutta en tosiaankaan alennu kaikkia miehiä mollaamaan.
Mutta tämä Tiina onkin julkisuuden henkilö,joka
tulee aiheuttamaaan aikamoisen mediakohun, ja se ei taatusti pääty hyvin. Tulet sen vielä huomamaan.
Tiina edustaa niin marginaalisia mielipiteitä, että olkoonpa millainen julkku tahansa, niin valtaan hän ei pääse. Vastassa on varmasti sen verran massaa. Ei siellä Ruotsissakaan ihan mikä tahansa kansaan uppoa. Ne on hyvin porvarillisesti ajattelevia ihmisiä siellä suurin osa.
Voit nukkua yösi rauhassa.
Olen samaa mieltä, että ruotsissa löytyy järkeviä ihmisiä, mutta ei välttämättä järkeviä feministejä
senhän jo todistaa tämä Tiinakin. Pääsköön vaan
valtaan - alas hänet ammutaan huumorin kera kuitenkin.
Ruotsi on jo maailman tasa-arvoisin maa, joten se ei tarvitse feministipuoluetta.