Tiedoksi kaikille Teille jotka viljelevät pelkoa kommunismin hallinasta Suomessa. Ilmoitan että Neuvostoliitto on hajonnut. Yhdysvaltain presidentti Bush ja Venäjän virkaveli Putin ovat hyvissä väleissä ja pitävät huolta maistaan samojen ideologien mukaan. Molemmat maat ovat Terrorismin vastaisessa sodassa ja ymmärtävät toistensa tarpeet ja keinot. Yhdysvalloissa ei olla etsitty kommunisteja naapurustosta enään moneen vuosikymmeneen vaan he grillaavat yhdessä ja toivovat bensan halpenevan. Tämä on Yleltä kuultua, mutta totta. Lopetetaan siis suomalaisten kommunistien pelko täällä suomi24kin. Jookosta?
Kylmä sota on
ohi!
4199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eivät kadonneet minnekään vaikka Neuvostoliitto romahtikin. Niitä on kaikissa EU-maissa vielä isot kasat, mukaanlukien täällä Suomessa.
Putsaustalkoot ovat vielä edessäpäin.
teitä usanisteja on harjoitusvastustajiksi. Viime viikollakin potkin yhdeltä kivekset muussiksi. Terkkuja vaan: sallarilta!
olekkaan ,kuin nakkarijonossa rähinöimään.
Hyvää loppuelämää idiootti.
Neukkula vajosi suohon mutta nyttemmin siellä oleva järjestelmä, diktatuuri, tuntuu kovasti viehättävän sekin suomalaisia kommunisteja. Kuten jokainen voi itse todeta, ei mediassammekaan, joka sivumennen sanoen on miehitetty pitkälti entisillä tovereilla, mainita juuri mitään venäjästä eikä milloinkaan mitään kiusallista.
Putin taas veljeilee bushin roikaleen kanssa vain siksi, että molemmat ovat vihkiytyneet terrorismin vastaiseen sotaan veriveljinä. Tosin heillä on hiukan erilaiset kohteet ja viholliset eivätkä toimintatapansakkaan ole aina yhtenevät.
Myös näiden erilainen uutisointi suomen mediassa kertoo mihin suuntaan kumarretaan, mihin pyllistetään. Venäjän toimista ei kerrota mitään mutta yhdysvaltain tekemisistä kerrotaan kaikki negatiivinen ja myös positiivinen negatiivisessa muodossa.
Venäjä on esittänyt "toivomuksen" että heistä kerrotaan vain virallisen tiedotuksen muotoilemat ja hyväksymät asiat. Tätä meidän mediamme noudattaa pilkulleen. Usa.ssa on tilanne sikäli parempi, että siellä ei mediaa ole vielä suitsittu ja kiusallisetkin asiat pääsevät päivänvaloon.
Entäpä suomikomukat? Heitä on pilvinpimein kaikkialla mutta he ovat lymyssä, kätkeytyneet suomen epämääräisimmän puolueen, sdp.n taakse koska eivät lainkaan kestä päivänvaloa, eivät he eivätkä toimensa. Siksi sdp on ääripuolue joka suhteessa. Siellä pesivät kaikkein kiihkeimmät kommunistit ja toisaalta kaikkein ahneimmat kapitalistit.
Tuo sekasotku on johtanut suomen nykyiseen tilaansa, jossa puolet kansasta seisoo leipäjonoissa, joka asia on puolueen kommunisteille erityisesti mieleen. Neljännes kansasta tekee työt ja maksaa kustannukset ja neljänneksen varallisuus turpoaa kuin pullataikina. Tämä on sekä kapitalisti sossujen, että piilokomujen mieleen. Molemmat keräävät itselleen rahaa ja lisäksi komujen rakastamat luokkaerot kasvavat.
Ei rivikomukkaa tarvitsekkaan pelätä mutta päättäviin asemiin luikerrelleet punikit aiheuttavat valtavaa tuhoa maassamme.