Moi siskot! Mitkä ovat teidän mielestänne parhaat TV-ohjelmat? Mun mielestä parhaat ovat: Big Brother, Kauniit ja rohkeat sekä Tunteita ja tuoksuja.
Parhaat TV-ohjelmat
Sohvi
14674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Musta paras on ------------------ Ei vaan ihan oikeesti, paras on MOT. Viimeisin MOT oli siitä hyvä, että mulle syntyi liikeidea :DDD
Kuinka kehtaat myöntää?
en voi sietää näitä nykyajan paskasarjoja, vastenmielistä tirkistelyä, ns. realitypaskaa, kaikki vaan ruokkii ihmisen alhaisimpia ja primitiivisimpiä vaistoja, halveksittavaa ja ala-arvoista!
Katsonkin siksi vain noita vanhojen kunnon sarjojen uusintoja, esim. MacGyver, Katuhaukka, jne. ja keräilen niitä myös DVD:lle. Hyvin harva nykyajan tv-ohjelma jaksaa kiinnostaa, yksi harvoista on Yllytyshullut.
Realityä näkee tarpeeksi live-elämässä, televisiosta saisi tulla jotain hauskempaa...
Ei ole kauaakaan, kun eräs tunnettu nimimerkki hehkutti onnessaan jotain seikkailusarjaa, miten sai orgasmit aina kun nainen mokasi...
muutaman kerran jaksoi huvittaa naisten epäonnistumiset suurista puheista huolimatta Pelkokertoimessa mutta kun ohjelma ei sen kummemmin kiinnosta, lakkasin katsomasta sitä.
Ovatko naiset niin yksinkertaisia sitten että heitä jaksaa huvittaa samat vitsit loputtomiin...
Ja tuo orgasmiheittosi on ala-arvoinen, tuoko se on naisten/femakkojen sivistyksen taso kaikesta koulutuksesta ja muka-sivistyneisyydestä huolimatta...
Pulmuset
The Manshow
Formula 1
Hyvät dokumentit ja hyvin hyvin tehdyt luonto-ohjelmat ovat parasta.
Kiva, että Sohvikin heittäytyy välillä ironiseksi. Sehän vaan avaa uusia näkökulmia, kun se vaan yhdistyy vapautavaan huumoriin (onko se mahdollista?).
Parhaat TV ohjelmat ovat (tai olivat) Silkkitie, Gousteaun (kirjoitinkahan oikein) merientutkimusmatkat, Kahden kerroksen väkeä ja tietty Virginialainen ja muut länkkärit..
Noin niinkuin feministisestä näkökulmasta katsottuna parhaat TV ohjelmat ovat Päivi Istalan toimittamat radio ohjelmat. Voit vapaasti visualisoida ja kuvaruudun kokokaan ei rajoita.
Joskus toistakymmentä vuotta sitten tämä Istalan tyttö oli juontamassa väittelyn mestaruuskisaa Lappeenrannassa. Paikallinen opetustyön veteraani, hyvässä ja pahassa perinteinen mies, oli sitten kilpailun päätteeksi jakamassa palkintoja.
Oli mukava seurata tämän kaksikon toimintaa yleisön edessä: mies juoksutti Päiviä palkintopöydän ja kilpailijarivistön välillä kuin talon isäntä piikaansa. Taisipa Istala unohtaa olevansa taisteleva feministi koska niin auliisti kipaisi sinne sun tänne kun käskettiin.
Naisten tuntia radiossa vetäessään tämä juhlasalin aputyttö sitten ottikin aivan toisenlaisen roolin, mutta senhän te jo tiesittekin.
Tämä "ironiseksi heittäytynyt" Sohvi varasti vakiintuneen nimimerkkini. Rekisteröin käyttöön Soh-vin, kommentoin aina kirjautuneena, erotukseksi Sohvi-herrasta.
Minullako vapautunutta huumorintajua? Ei, ei se ole mahdollista, olen vakava tosikko ja aina oikeassa.
Jaa varastin vakiintuneen nimimerkin... Ei olisi kannattanut rekisteröidä sitä, jos se niin tärkeä oli?
Ps. voisit rekisteröidä sen vieläkin, vaan jostain syystä et tee sitä. Päätelmä: kaipaat minua...
.. epätoivoinen tapaus? No, en voi auttaa, vähän säälittävältä kuulostat. Toistat samaa raitaa kuin vanha grammari.
"Moi siskot! Mitkä ovat teidän mielestänne parhaat TV-ohjelmat? Mun mielestä parhaat ovat: Big Brother, Kauniit ja rohkeat sekä Tunteita ja tuoksuja".
Kyllähän minä vähän epäilinkin, että tuo valeSohvin kirjoitus ei ehkä olekkaan sen Sohvin tyyliä, jonka olen oppinut tunnistamaan melkein 3 vuoden ajalta, jonka olen tällä palstalla roikkunut.
Mutta jatka vaan tosikkona ja aina oikeassa olemista. Kyllä minä kuitenkin rivien välistä huomaan, että et ehkä aina olekkaan niin tosissasi. Ainakin "ironiseksi osaat heittäytyä!"
Multa myös varasti joku shakinpelaaja "Colli" nimen ja rekisteröi sen. Nyt joudun lisäämään pisteen Collin perään. Ehkä joskus saan aikaiseksi rekisteröidä edes tuo piste Collin.
Salatut elämät...
Eipä ole tänä syksynä juuri tullut mitään televisiosta, ainakin viime viikonloppu oli järkyttävän surkeaa, sunnuntai-iltakin, parasta aikaa rentoutua eikä yhtään mitään! Onneksi minulla on hyvin varustettu kirjahylly.
Sarjoista olen riipuvainen Vaimoni on noita -uusinnoista.