ihanne miehesi

Millainen on ihanne miehesi?
8359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

blondi tai tummaverikkö

Äänestä

Tarkoituksena on esim. jos jollain on olemassa nk. salarakas tms. voi tätä kautta keertoa unelmien miehensä nimen tai ihastuksen ja sitä kautta antaa kohtalolle enemmän mahdollisuuksia toteutua! :)
joten kaikki naiset vain rohkeasti kertoilemaan

Äänestä

Ja tässä se tulee:
*Tummat hiukset
*ruskeat silmät
*pitkä, yli 180cm
*N. 100 kiloinen
*lihaksikas
*sosiaalinen
*rehellinen
*huumorintajuinen
*luotettava
*avulias
*huomaavainen
*avoin
*Hyvä laittaan ruokaa, mielellään kokki
*osaa siivota omat jälkensä
*romantikko

..no tulihan siinä muutama piirre =))

Äänestä
  • =)) Itsetunto koheni heti 50%

    Äänestä

SEMMOTTINEN RAUHALLINEN,ALKOTON,JOLLA HUUMORIA RIITTÄÄ.EIKÄ TARTTIS TUPAKOIDA.IKÄÄ TARTTIS OLLA 30-40.V.TÖISSÄKÄYVÄ.PITUUS YLI 178.....

Äänestä

se on tällainen...

*luotettava
*uskollinen
*huumorintajuinen
*avoin
*kärsivällinen
*urheilullinen
*eläinrakas
*kohtelias
*normaalipainoinen, pituus väh. 175 cm
* ei aivan tumma eikä vaalea, vaan siltä väliltä
*siisti ja rento

siinä ne tärkeimmät.. ;)

Äänestä

Ihannemieheni on 40 , mieluummin kuitenkin yli 50-vuotias... kypsä, älykäs mies... aktiivinen sängyssä, muttei kuppiloissa... tupakointi ei haittaa (kieltämättä on jotain eroottista siinä kun miehellä on tupakka huultensa välissä) mutta alkon käyttö on ehdoton miinus. Ulkonäöllä nyt ei tietty ole niin väliä mutta jostain syystä kiinnyn helposti miehiin, jotka ovat jo alkaneet harmaantua. Ja vieläpä sinisilmäisiin (siis silmien väristä puhuttaessa!). Mies saa olla isokokoinen (= ei tarvi olla mitään pyykkilautavatsaa, yök!) muttei mieluusti paljon minua pidempi (kihlattuni on minua 7cm lyhyempi). Tanssitaito on plussaa tai ainakin tanssi-into; jos ei vielä osaa niin kursseille :)

Eli kuvasin tuossa aika lailla kihlattuni sillä erotuksella, että hän ottaa viinaa aika lailla :( Eikä hän ole erityisen aktiivinen sängyssäkään... eikä myöskään pidä tanssimisesta. :(

Äänestä
  • -- ELÄINRAKAS
    -- 182 - 197 CM
    -- VAALEA.TUMMAVERIKKÖ
    -- VARALLISUUS OK
    -- SEKSIKÄS
    -- KAUNIS
    JA OLISI IHANAA OLLA KOIRANOMISTAJA VAIMONSA KANSSA

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


W.B kirjoitti:

Millainen on ihanne miehesi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu