Nyt riittää Nassen jumalanpilkka!!! Toivottavasti ylläpito pystyy kaivamaan esiin poistetutkin viestit, kun niissä ovat olleet pahimmat rienat. Meitä on nimittäin ryhmä uskovia, jotka nostamme Nassea vastaan syytteen jumalanpilkasta. Vastatkoon lainrikkoja teoistaan.
SERIFFI !!! NASSE KURIIN!
!!!!
10803
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
...voisi nykyajan yhteiskunnassa enää saada tuomiota, niin silloin saisi myös Joulupukin pilkkaamisesta.
Uskomusten pilkaaminen on hieman eri asia kuin Jumalan pilkaaminen.
Ja jos Jumala ei välitä pilkasta, niin miksi sinun pitäisi?
Etpä varmasti itsekkään kunnioita muiden harhanäkemyksiä kovin korkealle.
etkö luota Jumalasi kykyyn hoitaa asiaa?
Raamatussahan oli jotain näppäriä kohtaloita ennustettuna epäuskoisille, vai muistanko väärin?
Nassehan on täsy teini!
Jumalanpilkasta haastaaksesi sinun täytyy ensin rakentaa aikakone. Nykyään voi saada syytteen vain uskonrauhan häiritsemisestä.
Onnistuuhan se nykyään ilman aikakonettekin syytteen nostaminen. Näinhän kävi taannoin (oli peräti parin kuukauden sisällä kun yksi sai syytteen ko. asiasta)
Hän sai syytteen nimeomaan uskonrauhan häiritsemisestä, ei jumalanpilkasta.
reppana, jolta 3/4 aivoista tippui Kyläsaaren kaatopaikalle.
Jumala on pitänyt huolen menneinä aikakausina sekä kunniastaan että pilkkaajistaan ja Hän tekee sen myös tulevina päivinä; itse ja ilman apuamme.
Rukoillaan lähimmäistemme puolesta, myös pilkkaajien, että Herra olisi heille ja meille armahtavainen ja pitkämielinen.
Paavalissa näemme esimerkin siitä, mitä Herra voi armahtavaisuudessaan pilkkaajalle tehdä. Hänellä on halu laupeuteen ja Häntä meidät on kutsuttu seuraamaan.
Jumala palkitsee kaikki ansionsa mukaan...;)