Luulin jo päässeeni eroon tästä tunteesta, turhista unelmista, yksipuolisista yhteydenotoistani, ikävästä. Mutta ei. Se ei helpota, herrajumala, jatkuu vaan ja pahenee! Kuukaudesta toiseen. Olen menettänyt järkeni, kohta jätän puolisoni - ja jatkan toivotonta tunteen paloa.
Ikuinen uneksija
7
785
Vastaukset
- pure_venus
rakastnut johonkin toiseen kuin puolisoosi?
Voi miten ikävää... :(
Vaikka itsehän tiedät tämän paremmin, niin haluan sanoa kuitenkin, että arki on se, mihin todellinen onnellisuus rakentuu. Varsinkin jos toinen on uusi ja hurmaava ihminen, ei tule helpolla ajatelleeksi kaikkia tosiseikkoja (kuvitellusta) tilanteesta. Mutta toisaalta, mitä turhaan ketään käskisi olla realistinen, jos tunteet ovat vieneet jo voiton.
Rohkeutta sinulle, kummin tahansa sitten toimitkin!
(P.S. kai olet jo niin vanha, että lapset ovat muuttaneet pois kotoa??)- ihanaa!
On tosi ihanaa jos olet rakastunut. Anna tunteen viedä äläkä jarruttele, kerran sitä vain eletään. Ei avioliitto ole muu kuin paperin pala kirkkoinstituuiton vuoksi.
- talvirenkaat?
ihanaa! kirjoitti:
On tosi ihanaa jos olet rakastunut. Anna tunteen viedä äläkä jarruttele, kerran sitä vain eletään. Ei avioliitto ole muu kuin paperin pala kirkkoinstituuiton vuoksi.
ihan kivat.. pari reikää, satasen kappale.
- ...
ihanaa! kirjoitti:
On tosi ihanaa jos olet rakastunut. Anna tunteen viedä äläkä jarruttele, kerran sitä vain eletään. Ei avioliitto ole muu kuin paperin pala kirkkoinstituuiton vuoksi.
"Ei avioliitto ole muu kuin paperin pala kirkkoinstituuiton vuoksi"
Eiväthän lapset ole muu kuin harmillinen vahinko puhjenneen kortsun vuoksi.
Eiköhän asennetta olisi aika muuttaa??
Pitäisi ajatella muitakin kuin ITSEÄÄN
siis mikäli kirjoitit tuon edes tosissasi... huonoa huumoria kyllä oli, itkin oikein vedet silmissä (säälistä)!
- woodman...
Mikähän ihme on tuollaisen tunteen saanut aikaan?
- uikuttaa
sitäkin kukaan ei vastaa
- toinen uneksija
Vähän samanlaisia tuntemuksia on minulla, ikävä viiltää jostakin syystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718