Tiedoksenne jos ette ole vielä huomanneet ja jos kiinnostaa katsoa, tiistaina 20.9 nelosella klo 22.25.
"Tämä uusivanhempien naisten sukupolvi on vapaampi kuin koskaan - ja tämä koskee myös asenteita miehiä kohtaan. Menneitä ovat ajat, jolloin puoliso huolehti kaikesta. Nykypäivää on etsiä mies vain huvin ja seuran vuoksi. Dokumentissa eri-ikäiset naiset todistavat, miksi heidän elämänsä on nyt täydellisempää ja hauskempaa kuin ennen. Erityisesti seurataan kolmen naisen matkaa täydellisen miehen etsinnässä - miehen, joka täyttää heidän tarpeensa ja elämäntapansa".
4D: Intohimoiset ikänaiset
14
1852
Vastaukset
- Nainen
En tarvitse miestä täyttämään elämäntapojani
- söpötti
miksi iäkkäimmillä naisilla ei saiai olla omia tunteita ja tarpeita?Silloin ihminen on parhaimmillaan ja vapautunut turhista estoista.Itselläni on paljon nuorempi kihlattu ja rakkaus elämämme mahtavaa.Sellaista en tiennyt olevankaan 2avioliitossani.nauti siis täysillä jos olet löytänyt miehen joka tyydyttää sun toiveet ja fantasiat.Elämme vaan kerran tässä elämässä.Anna palaa!Ter.Kaksi onnellista.
- Nainen
söpötti kirjoitti:
miksi iäkkäimmillä naisilla ei saiai olla omia tunteita ja tarpeita?Silloin ihminen on parhaimmillaan ja vapautunut turhista estoista.Itselläni on paljon nuorempi kihlattu ja rakkaus elämämme mahtavaa.Sellaista en tiennyt olevankaan 2avioliitossani.nauti siis täysillä jos olet löytänyt miehen joka tyydyttää sun toiveet ja fantasiat.Elämme vaan kerran tässä elämässä.Anna palaa!Ter.Kaksi onnellista.
Aloituksessa mainittua : "..etsivät miestä joka täyttää heidän tarpeensa ja ELÄMÄNTAPANSA"
En siis tarvitse miestä täyttämään elämäntapojani,tarpeitani en maininnutkaan
- on näköjään
ainakin kaksi miestä jahtaavaa intohimoista ikänaista;D
- Ajomies
Tiedossa on useampiakin, mutta vaikenen ja olen hiljaa....
Merkillinen maailma: ennen miehellä li useita vaimja, mutta nyt nainen haluaa rakastella yhtaikaa usean miehen kanssa.
Mies maksaa, halusi tai ei !
Tavalla tai tisella
- useimmiten molemmilla !
- 4D jutuista
ovat vain miesten märkiä unia, tämäkin lienee.
- Elämäni
mies, joka jahtaat minua? Odotan Sinua!
yksin -n52- - TIIKERI62
naiset eivät ajattele noin. :=)
- Blondi
TIIKERI62 kirjoitti:
naiset eivät ajattele noin. :=)
kaikki naiset eivät ajattele noin ja onneksi ko. ohjelma tulee niin myöhään, etten jaksa pysyä hereillä. Itse en suosi nuoria poikia, mutta makunsa kullakin. Nyt pitää jatkaa tätä varsinaista työtä. Heippa!
- kalle-p
jonkun tutkimuksen mukaan viiskymppiset naiset ovat villinpiä kuin koskaan ennen.
Ootan innolla kun tuo naapurin vanhapiika täyttää 50. - koltis
Pahus kun tuo puolisko tarvitsee minua aina kaikkeen muuhunkin. Jonkun vimpaimen asetukset on aina pielessä. Autonsa kanssa täysi tumpelo jne. Niin mielelläni vetelisin kuohujuomaa divaanilla hänen kanssaan päivät pitkät välillä kikkaillen, ihan seuran vuoksi vain. Hankkikoot sitten lampunvaihtajat vaikka päivätansseista.
- Setä
Onneksi äitini mielestä meidän poikienkin oli opittava laittamaan ruokaa ja pesemään pyykkinsä
- Risuparta
Naiset kranttuja kun täytyy ihan poikasia hankkia ja me vaarit joudamme elämään puutteessa? Mutta eivät kotimiehiä hakeneetkaan, ovat korkeampia naisten vaatimukset Englannissa.
Jaa-a, enpä nyt itseäni ihan tuosta dokumentista tunnistanut. Vaikka intohimoinen ikänainen olenkin ;).
Aikamoinen vaatimuslista oli tällä 47-vuotiaalla naisella. Melko toivotonta etsiskelyä, että ne kaikki löytyisivät yhdestä ihmisestä. Ja jos lähellekään löytyisi, ihastuisiko kyseinen mies naiseen niin paljon että viitsisi tapailla tätä jatkossakin.
Ja miksi tämä 56-vuotias nainen lähtee tapaamaan 27-vuotiasta. Olkoonkin nainen nuorekas ja hoikka, mutta silti. Noh, nauttikoon kukin elämästään parhaalla mahdollisella tavalla.
Ne pikatreffit oli hauskat. Saas nähdä koska tuo juttu leviää tänne Suomeen. Vai jokohan on täällä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931462
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138923- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?57873- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255693Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10690Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58654Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä333651Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol73621