Uskonnoille riskiluokitukset?

ja valvonta

Olisiko aika laittaa erilaiset uskonnot, ismit, instituutiot ja kirkot sekä poliittiset puolueet riskiluokitukseen , vaikka sananvapauden ja valinnanvapauden suojelemiseksi ja ääritapausten riskien minimoimiseksi ja varalle?

terveisin huolestunut kansalainen

3

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kuullut, että sellaista on EU:ssa tekeilläkin. Se tulee olemaan osa tulevan antikristuksen hallintosysteemiä. Yksi ekumeeninen porttokirkko saa hallita antikristuksen valvovan silmän alla ja muut joutuvat menemään maan alle.

      Eiköhän nyt tyydytä vain tähän Raamatun mukaiseen arvostelemiseen, nuhteluun, varoittamiseen ja harhaoppien/sten karttamiseen ihan vaan Jeesuksen johdolla.

    • Venäjä on siellä työtä tekevien tietojen mukaan jälleen sulkemassa oviaan lähetystyöltä ja kristilliseltä toiminnalta ja vain valtionuskonto eli ortodoksikirkko saa toimia entisen KGP:n suojeluksessa.

      http://www.irrtv.fi/pdf/Itaportti2005syys.pdf

      Nyt rukoukset, lahjoitukset ja työpanokset on suunnattava sinne (kukin Jumalan johdatuksen mukaan), kun se vielä on mahdollista.

    • Kaikki mikä menee ohi Raamatun, on riskiä ja vaaralista.

      Siunausta
      jari

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1228
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      154
      1192
    3. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1105
    4. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      94
      1038
    5. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      49
      960
    6. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      55
      828
    7. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      54
      810
    8. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      785
    9. Upea takamus

      Sulla on nainen upea takamus.
      Ikävä
      32
      752
    10. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      71
      731
    Aihe