Uskonnoille riskiluokitukset?

ja valvonta

Olisiko aika laittaa erilaiset uskonnot, ismit, instituutiot ja kirkot sekä poliittiset puolueet riskiluokitukseen , vaikka sananvapauden ja valinnanvapauden suojelemiseksi ja ääritapausten riskien minimoimiseksi ja varalle?

terveisin huolestunut kansalainen

3

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kuullut, että sellaista on EU:ssa tekeilläkin. Se tulee olemaan osa tulevan antikristuksen hallintosysteemiä. Yksi ekumeeninen porttokirkko saa hallita antikristuksen valvovan silmän alla ja muut joutuvat menemään maan alle.

      Eiköhän nyt tyydytä vain tähän Raamatun mukaiseen arvostelemiseen, nuhteluun, varoittamiseen ja harhaoppien/sten karttamiseen ihan vaan Jeesuksen johdolla.

    • Venäjä on siellä työtä tekevien tietojen mukaan jälleen sulkemassa oviaan lähetystyöltä ja kristilliseltä toiminnalta ja vain valtionuskonto eli ortodoksikirkko saa toimia entisen KGP:n suojeluksessa.

      http://www.irrtv.fi/pdf/Itaportti2005syys.pdf

      Nyt rukoukset, lahjoitukset ja työpanokset on suunnattava sinne (kukin Jumalan johdatuksen mukaan), kun se vielä on mahdollista.

    • Kaikki mikä menee ohi Raamatun, on riskiä ja vaaralista.

      Siunausta
      jari

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      36
      5174
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      66
      3078
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2940
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2851
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      21
      1627
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      88
      1584
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1566
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      413
      1253
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1130
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      223
      1062
    Aihe