e-pillerit ja valkovuodon muuttuminen

Luin jostain, että kun vaihtaa e-pilleri merkkiä voi jostain syystä valkovuotokin muutta. Tarkoittaako se vaan määrällisesti vai myös ulkonäyöltään? Onko näin käynyt jollekin?
1212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

naisen hormonitoimintaan, ja näinollen valkovuotokin voi muuttua. Itselläni oli pillereiden kanssa valkovuoto melkein olematonta, samoin kiihoottuessanikaan en kostunut. menetelmän vaihtaminen renkaaseen helpotti tilannetta, nyt tulee valkovuotoa normaalisti ja kostunkin paremmin. Miksi mietit tälläistä asiaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


klp63 kirjoitti:

Luin jostain, että kun vaihtaa e-pilleri merkkiä voi jostain syystä valkovuotokin muutta. Tarkoittaako se vaan määrällisesti vai myös ulkonäyöltään? Onko näin käynyt jollekin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu