Ei jälleenmyyjille

Huvittaa nuo huippuhalpojen tuotteiden mainokset. Ensin sanotaan "2/asiakas" ja perään "Ei jälleenmyyjille". Eiköhän kansa usko, että tosi halpaa on. Tuollainen mainos on tökerö ja osoittaa laatijan tyhmyyttä.
1184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kävi kerran kouvolan alkossa semmoinen tapaus kun yritin ostaa isomman lastin sorbus viiniä,nii hyö epäilivät et se menee jälleen myyntiin,vaikka se soppa ei olluna ees tarjouksessa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huvittaa kirjoitti:

Huvittaa nuo huippuhalpojen tuotteiden mainokset. Ensin sanotaan "2/asiakas" ja perään "Ei jälleenmyyjille". Eiköhän kansa usko, että tosi halpaa on. Tuollainen mainos on tökerö ja osoittaa laatijan tyhmyyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu