Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Gallup

Niin...Onkos kukaan nainen jättänyt koskaan miestä pienen peniksen vuoksi? Ja kuinka pieni se on sit ollu?
41490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos palstan keskiarvo mittoja on uskominen, niin uskoisin, että useammin on mies jätetty liian ison vuoksi. :)

Äänestä
  • Kerran tuli lopetettua seksisuhde, kun miehen elin oli liian iso ja tuotti vain tuskaahh ;) Paikat turpoaa niin, ettei oikeen seuraavana päivänä voi kävellä...Kostumisongelmaa ei ole ;)

    Äänestä

  • hanna-marja kirjoitti:

    Kerran tuli lopetettua seksisuhde, kun miehen elin oli liian iso ja tuotti vain tuskaahh ;) Paikat turpoaa niin, ettei oikeen seuraavana päivänä voi kävellä...Kostumisongelmaa ei ole ;)

    oudolta tuntuu. Mikä sit on iso ? Jos hyvin kastut ja sit et pysty seuraavana päivänä käveleen, niin onpa ikävää. Kait se käyttäjästä riippuu. Täytyyhän se pimppi sentään täyttää, ikävä vaan toista puolta koskettaa.

    Äänestä

Tämä palsta on ihan älytön. Oikea huutokauppafoorumi peniksen pituudesta. Itketään, onko 15 cm liian pieni? Vai pitääkö olla yli 20 cm, kuten suurimmalla osalla miespuolisilla tai lähes jokaisella nasipuolisisten kirjoittajien jätkillä näyttää olevan?

Kyllä ihminen on kokonaisvaltainen luomus ja seksi on ennen muuta taitolaji. Kundit, jotka täällä itkevät munansa pienuutta, ovat luultavimmin muutenkin luotaansa pois työntäviä, itsesäälissä rypeviä nyhveröitä. Ja kurjuus vain lisääntyy, kun tällä palstalla isompaa näyttelevät miehet ja muut kiusantekijät provosoivat. Siinä kurjuudessa ei enää metrinkään muna auttaisi, vaan hemmot tarvitsisivat ennen kaikkea itsekunnioitusta ja -varmuutta. Molon pituudesta valittaminen taitaa olla vain tekosyy, kun oikeat syyt ovat aivan muualla.

Naista/miestä voi tyydyttää useilla eri tavoilla, joten on ihan turha itkeä muutamien senttien perään. Ihan yhtä älytöntä olisi miesten väittää, että erektiovaikeudet johtuvat partnerin A-kuppikoosta. Vaikka todelliset syyt ainakin yhden illan jutuissa ovat kaatokänni ja/tai jännittäminen.

Jos kumppanusten välillä on taitoa, tunnetta, säpinää sekä hygienia, muu siisteys ja ulkonäkö (= ei ole itse aiheutettua kaljamahaa)kunnossa, niin ei siinä petipuuhissa mittanauhaa tarvita eikä kaivata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zippendaali kirjoitti:

Niin...Onkos kukaan nainen jättänyt koskaan miestä pienen peniksen vuoksi? Ja kuinka pieni se on sit ollu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu