Totuus: Mitä et mistään hinnasta kertoisi omalle äidillesi? tai vaihtoehtoisesti Tehtävä: Kerro se hänelle?!!! Itse en kertoisi että olen bi.
totuus vai tehtävä
6
1119
Vastaukset
- Rehellinen
en salaa äidiltäni mitään, voin puhua hänen kanssaan avoimesti =) Kyllä sitä joskus varmaan eteen saattaa tulla asia mitä ei ehkä uskaltaisi kertoa, mutta.. Ei minulla ole mitään salattavaa =)
- --
Hei aiti. Ajoin tossa eilen illalla autolla puolentunnin matkan kotiin aikamoisessa humalassa.
- sami
No en kerro sille että nain sen yhden hyvän ystävän kanssa. Oli aika ihanaa ja aiotaan uusia se.. nam.
- Salaisuusko...
... et oon menettäny neitsyyteni jo 4 vuotta sitten ja et sen jälkeen on ollu useempiiki yheillanjuttuja, ku se luulee, et oon edellleen neitsyt... (Kumpa olisinki...)... No ehkä sen kerron joskus vanhoilla päivillä ja nauran äitin vanhanaikasuutta =))
- satuprinsessa
onnekseni olen sellaisessa tilanteessa että voin kertoa äidille kaiken. olen vasta 14-vuotias mutta olen silti menettänyt neitsyyteni, ja äidille kerroin ensimmäisenä. sitä sitten en kertonut että epäilin olevani raskaana mutta jotenkin kummasti se sai sen selville. onneksi en ollut. jos minusta tulisi bi, pystyisin varmassti kertomaan sen äidille. jos tulen kännissä kotiin niin äiti ei sano mitään, hän kyllä tietää että olen kännissä ja ehkä hieman valistaa mutta silleen häiritsevästi ei ole ikinä. aina vain silleen lempeästi, mukavasti. tosin äidilläni on itsellään alkoholiongelma. oih, tää menee jo romaaniksi, mutta melkein rehellinen voin olla. jos en niin äiti arvaa.
- sini***
mää en ruukaa kertoo omalle mutsilleni mitään...
eikä se paljo välitäkkään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721127
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477