Miksi feminismiä/sosialismia on?

Syy on kateus, älyllisen kyvyttömyyden tunne ja alemmuuskompleksit...
6353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tää on urheilupalsta!

Äänestä

Ihan hyvä luettelo syistä.

Äänestä

Sosialismia on siksi, kun joku sortaja Leenin tai Karl Marx keksi sen, ja toiseksi siksi, että suomalaiset ovat värille uskollisia, siis puolueuskovaisia.
Feminismiä on nähdäkseni siksi, koska naisia on sorrettu tai jotkut vapaa-ajattelijat ovat tunteneet perinteiset mallit sorroksi. Kummatkin ovat ääriliikkeitä ja väärinkäytettyinä aiheuttavat ainoastaan suurta vahinkoa, jos niitä nyt ylipäätään oikein voi käyttää. Suurta sosialismiahan on suuri ja yhtenäinen Eurooppa, nauravat jotkut viisaat professorit partoihinsa.
Ja feministien aikaansaannosta on, että "homot" ovat naimisissa ja saavat kohta lapsiakin.

Äänestä
  • Mut jos menee baariin, niin se on ällöö, kun kaikenlaiset miehet tulee väkisin häiritsemään ja ehdottelmaan, vaan sen takia koska on nainen.

    Jos saatais täs yhteiskunnas lisää lakeja, niiku et miehet pistettäis vankilaa tai leirille, niin kuin Neuvostoliitossa, niin miehii ei ois niin paljon. Ja sit ne ei ois koko ajan vonkaa piluu. Tai niinku ne ne jotka ei ois vankilassa sais enemmän naisii, kun miehii ois vähemmän.

    Nii sit vois mennä baariin paremmin.

    Äänestä

  • Nykyfeministi kirjoitti:

    Mut jos menee baariin, niin se on ällöö, kun kaikenlaiset miehet tulee väkisin häiritsemään ja ehdottelmaan, vaan sen takia koska on nainen.

    Jos saatais täs yhteiskunnas lisää lakeja, niiku et miehet pistettäis vankilaa tai leirille, niin kuin Neuvostoliitossa, niin miehii ei ois niin paljon. Ja sit ne ei ois koko ajan vonkaa piluu. Tai niinku ne ne jotka ei ois vankilassa sais enemmän naisii, kun miehii ois vähemmän.

    Nii sit vois mennä baariin paremmin.

    ihan joo nii just

    Äänestä

..kapitalismi kumpuaa samoista syövereistä kuin vaikkapa koulukiusaaminen, sekin on eräänlainen perversio, feminismi eräiltä osiltaan myös..
..sinänsä toki kannatan esimerkiksi yksityisomistuksen entistä lujempaa lainsäädännöllistä turvaa, mutta yhteiskuntaa pitää kehittää siihen suuntaan, että korvaukset tehdystä työstä esimerkiksi olisivat jossakin järjellisessä suhteessa työpanokseen, tällöin näitä ryöstäjä- riistäjä- ökykapitalisteja ei pääsisi syntymään..
..taaskin on valtakuntaamme syntymässä 300 miljonääriä jonkun hälvatun fortuminen luonnonlakeja noudattavan pörssikurssin kehityksen myötä, kehityksen, johon ei yksittäisellä ihmisellä ole osaa ei arpaa..
..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


psykologi kirjoitti:

Syy on kateus, älyllisen kyvyttömyyden tunne ja alemmuuskompleksit...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu