Urheat jenkkisotilaat ihmisoikeuksia

2254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

miten haluavat, mutta heii, hehän ovat puolustamassa Irakin itsenäisyyttä, vaikka ovatkin kotoisin kuka mistäkin, ja heille on kaikki sallittua !!
Ai niin, hehän ovat hävinneen puolella, joten he vain käyttävät kaikkia niitä keinoja joita köyhä hävinnyt vain voi käyttää, kuten itsensä murhaamista maksimaalisen tuhon aiheuttamiseksi.
Ei ole köyhän ja hävinneen osa helppo, murhata ja tappaa pitää kaikin mahdollisin keinoin, vain täten säilyt länsimaisen uutisten lukijan silmissä kunniallisena.
Vai olikohan se vain suomalaisen uutiskasvatuksen läpikäyneen silmissä....

Äänestä

Eikö sinulla Helkutissa ole lauantai-iltana parempaa puuhaa. kun jauhaa tätä samaa paskaa kuukaudesta toiseen jenkkien toilailusta Irakissa. Hanki nörtti oikea elämä. Ei kiinnosta enään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


levittämässä kirjoitti:

http://www.usatoday.com/news/washington/2005-09-23-army-abuse-investigation_x.htm?csp=24

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu