V, V, V

Voihan

Tietääkö kukaan, onko nämä nyt maikkarissa tulevat V-jaksot niitä aivan ensimmäisiä? Eka jakso tuntui alkavan aivan kesken. Tietääkseni V:stä tehtiin joku mini-TV-sarja myös, ehkä ennen tätä tumppuversiota..? Kuvittelin ainakin, että meininki olisi ollut edes vähän oikeasti jännää, kun lapsena ei saanut katsellut.

5

958

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joo...

      Tietää joo...

    • jaksot

      ...mitä nyt näyttävät eivät todellakaan ole niitä ensimmäisiä jaksoja...eivätkä vielä niitä toisiakaan...taitaapi olla kolmas "kausi"...näin minä muistelen....

    • jii
      • Voihan

        Kiitos tiedosta!
        Pistää vain ihmettelemään tätä logiikkaa, kun ei aleta alusta. Taisi alkaa samasta kohtaa subbarillakin vuosi sitten..?


    • Liskomies

      80-luvun loppupuolella näytettiin Suomen televisiossa alkuperäinen V-minisarja, joka toimi hyvin omana kokonaisuutenaan, ja on edelleen hyvää katsottavaa. Minisarjan loppuun jätettiin kuitenkin kaiken varalta mahdollisuus, mikäli sarjalle haluttaisiin tehdä jatkoa (Diana pääsi ainoana alienina karkuun loppuhetkellä).

      Tuottajat päättivät sitten aloittaa varsinaisen tv-sarjan tekemisen, joita nyt näemme televisiosta. Sarja tuotanto kuitenkin lopetettiin jo kesken ensimmäisen kauden, koska sarja oli suoraan sanottuna huono eikä katsojia riittänyt.

      Laatu oli tippunut minisarjaan nähden huomattavasti ja tekijät kierrättivät toistuvasti (naurettavuuteen asti) samoja erikoistehoste-filmiklippejä, kuin mitä minisarjassa käytettiin, esimerkiksi avaruusalusten lento- ja -taistelukohtauksissa.

      Kolmanteen kauteen asti ei koskaan siis päästy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      93
      11922
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      106
      9040
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      117
      4959
    4. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      101
      4188
    5. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      38
      4157
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3933
    7. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      72
      3811
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3709
    9. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3593
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      29
      3551
    Aihe