Kylläpä tulee vettä ja tartsanin kissaelukka ulkona! Kohta tulee huutaen kotiin. Pyyhe ja harja valmiiksi! :o|
Märkä mirri tiedossa!
varatartsan
701598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 70
Vanhimmat
itse sateeseen...Hakee elikkonsa pois...Ja sitäpaitsi..Sä harhautit otsikossa..Luulin et kyseessä oli se solmio..se rusetti..:o/
tosiaan, mirrihän on myös rusetti. Sori, olis pitäny tarkentaa...kissaa minä...:o|
Mä olin niin valmis lukee hauskan jutun solmiosta...
Rupelijutut joskus toinen kerta! ;o)
Voihan itsesi kanssa VT:o)
mikä nyt...En vaan tienny, että mirri on myös rusetti. :o|
No nyt taas lipsahti...Voihan ja kun mä lupasin lakata...en siis lakata...vaan lupasin etten kiusaa:o/
kiusii...olin jo nuorena koulukiusattu, koska olin tytön näköinen. :o|
Mua ei ole kiusattu,,,Tai pojat kiusas..Veti lettinauhoista ja aukoi sit vähän myöhemmin rintsikoita..Höh..Mä vetäsin niitä lättyyn:o/
ei vedetty leteistä, eikä aukastu rintsikoita, koska mä oon poika. Vaikka olinkin tytön näkönen...:o|
mut en tapainen:o/ Kuule enhän mä vain sua kiusannu kouluaikoina...? Enhän...En ikinä sano sua tytön näköiseksi...Ihan näytät...tota näytät ihan sille lannevaatteelliselle miehelle,jolla on se Jane...
nimeni on tartsan, varatartsan! Hetkinen, oliko sulla letit ja rints...siis rinnallasi kaveri koulumatkoilla? :o|
Mut mä mätkin niitä lättyyn...Heh..Mut oikeesti mulla oli yksi kiva kaveri koulumatkoilla...:o)) Oi niitä aikoja...No en kyllä henmmetissä niitä tahtois elää uudelleen!!
minä olin se, joka aina puolusti sua. Silloin jo tartsani...sä olit silloin mun ajatuksissani jane...:o\
Kiitos,kiitos!! Sä et siis ollu se joka leteistä veti...:o))
silittelin...nooo, joskus kiusillani vähän näykin...:o)
se jolle ei ruoka maistunu..Näykit vain vähän sieltä ja tuolta:o)) Niin laiha ja pienikin...
tulipas kuitenki jonkin sortin vt, tai sitten ei...:o|
huijataan kipparia mullekin tuli mieleen ihan muunlainen mirri joka kastunut;=)No haeppa nyt se oikea mirri kotiin sieltä ulkoo:=)
No johan täällä ihme jengiä, kun minä puhun kissasta, niin kaikki luulee, että se mirri on rusetti...:o|
ihmisen likainen mieli kai tuo tullessaan ;=)No jos kippari rehellinen on arvasin ton jo valmiksi:=)
kippari tiesit, et arvannut. Nuo kauniimman sukupuolen edustajat luulivat sitä mirriä ihan oikeesti rusetiksi. :o|
se pikku kusetusta olla täällä et jengi menee halpaan heheheee:=)
Menikö joku? Mitäs luulet kippari, oliko liian roisia, ei kai vaan...:o\ Maanantain piristykseksi minä vaan...:o)
kujeita pitää aina olla elämässä muuten menee liian vakavaksi tää elämä:=)
galleriasivullani lukee, pidän terveestä huumorista. Tämä menee vielä nippanappa. Pääasiahan on, ettei ketään loukkaa ja hauskaa on.
Niin vähän aikaa ollu täällä huuhaalla, että ei vielä osaa... Mutta varmaa on, että täällä pysyn. Vaikka onkin huuhaa, täällä saa kertoa myös vakavia...Kippari, mä rakastan TÄTÄ huuhaata. :o)
elämässä pitää olal huumoria ja kunnolla muuten tää olisi kamalaa touhuu:=)Mä olen ollut täällä huuhaalla monia vuosia ja hauskaa on ollut lähes aina ja täällä on minusta mukavaa porukkaa voi todella jutella vakavia tai sit ihan mitä päähän juolahtaa:=)
tätä palstaa pitkään, luin juttuja, nauroin, välillä veti vakavaksi...oli pakko hyökätä sekaan, vaikka jännitti niin...:o\
aikoinaan mun proidilta tästä palstasta ja sama juttu tulin tänne lukemaan näitä juttuja ja sit kippari iski mukaan tännja täällä sitä ollaan vielläkin jo jostain 2002 alusta asti notkuttu:=)
olla hyvä foorumi, kun niin kauan jo...:o\
täällä olis muuten jaksanut olla vuosia,mutta on täällä ollut aina niin hyvää touhua ja hyvää jengiä et täällä todella viihtyy:=)
ihme juttu se on, kun ihmiset tuntee toisensa niin hyvin, vaikkei koskaan nähnytkään. Ainakin se on täällä varmaa, että samanlainen huumorintaju...:o)
tuntuu et täällä porukat tuntee toisiaan,mut ainahan tälläissä paikoissa pitää olla varuillaan kun ei kuitenkaan tunne toisia kunnolla vaikka monasti ovatkin ihan ok, porukkaa ja vaistoohan sen ketä ihminen on mukava:=)
olis kiva tavata muutamia ihmisiaä kun minusta täällä on muutamia sellaisia todella mukavia ihmisiä joiden kanssa varmaan olisi kiva jutella kaikee ihan oikeasti:=)
kippari olis kyllä hauska tavata, rauhallinen ja fiksunoloinen tyyppi. Ja tottakai muutama pimatsu kans olis hauska tavata. ;o) *hymyilee*
sitä tiedä ikinä vaikka joskus nähtäs jossain ei mulla olis sitä vastaan mitään kun minusta olet myös mukava ja fiksu ihminen:=)Ja ainahan naisia pitää vt tavata;)
sitä joskus nokakkain, mistäs tietää. Asunut joskus sillä suunnalla vuosia ja käynyt silloin tällöin tapaamassa kavereita...:o\ Ei oo nyt suunnitelmissa, kutsuja käynyt, mutta ei ole aikaa...:o|
kun joskus jos liikut täällä suunalla niin sanoppa vaan niin kiva olis jutella ja nähdä samalla sit:=)
kyllä muistan sitten. Voi mennä aikaa...tai sitten ei...Varmasti ilmoitan sulle. :o\
vaan jos tuut tänne suuntaan mennään kahville ja juttelemaan täällä kippari ainaa meilkein notkuu omilla kulmilla:=)No mut hyvää yötä sinulle nyt painun koisamaan et jaksaa aamulla mennä pikkusen tekee duuneja taas:=)
myös hyvää yötä. Itsekkin tässä pikkuhiljaa kiipeän "yöpuulle" Huomisiin...:o)
tule tänne! tartsani odottaa!
Miukuli tuli.
Kuulin kyllä kun huusit, mutta olin vielä n. 20km päässä.
moi miu...tulithan, huudettu sua jo pitkään...:o)
Äsken lukemassa yhden meilin ja vastasin siihen,
menikin enempi aikaa kuin kuvittelin.
Mites työpäivä sujui?
netti tökkiii, nut taas toivottavasti toimii. Tänään vapaa, mut kiire muuten. Huomenna duuniin. :o|
Laiskotellaan sitä vaan??? ;o) Mitäs tuollainen peli tarkoittaa??
Ahkerasti aina, varjo seuraa kulkijaa....
tämä S24...tökkii ja pahasti...:o/
aikani ratoksi pelasin pasianssia, ja kokeilin silloin tällöin, joko sivu aukeaa, kun jouduin ulos kokonaan. Ja vaikka mä kuinka lauloin sille: "Älä viskaa mua pihalle, älä viskaa mua pihalle.
Jokos olet yöpuulle itseäsi nostamassa?
aattelin vielä hetken pällistellä...hyvää seuraa, ei malta vielä. :o)
pällistellä sanaa en olekaan kuullut sitten jälkeen hurjien nuoruus vuosien, oikein karehti hymy suupieleen kun aloin muistelemaan.
Oletkos saanut kisulin kotiin? Vai vieläkö se on vonkaamassa?
vonkaamassa...heh heh...kyllähän se vonkaa, mut ei tiedä mitä! Ruuna raukka :o) Leikattu poju...
se tietää, mitä pitää vonkata, ja sekös sitä juuri harmittaakin, kun ei pysty, vaikka kuinka tekis mieli.
Ajattele nyt vaikka omalle kohdalles....tai...tota... Äläpäs ajattelekaan juu. ;o))
ja en muuten varmana ajattele....juuuu...;o)
minä saan pian omantunnontuskia.
Jos huomenna kerrot, että olet nähnyt hirveitä painajaisia, kiertänyt itsesi solmuun aluslakanan sisälle ja myöhästyt töistä sen takia kun irrottaudut siitä tuntitolkulla, ja selität vielä totuuden töissä pomolle.
Niin ikinä en itselleni anteeksi anna. :-(
lakana niin tiukassa olis, menisin vaan pokkana se päällä duuniin ja ajoissa. Luulenpa vaan, ettei uskalla pomo tulla edes lähelle. Pokerina hoitaisin päivän työt muhammetin asussa, säikähtänyt ilme kasvoillani. Seuraavana aamuna taas fressinä duuniin kaille hymyillen, kuin mitään ei olis tapahtunut. :o|
tolta... toto... mites sen nyt hienovaraisesti sanoisin... No joo, ethän tule minua vastaan se kimono ylläsi. Pliiiis!!! Alkaa se mielikuvitus varmasti siinä vaiheessa ohittamaan jo Räikkösen aika-ajot vauhdillaan. ;o)
asu vois olla hyvinkin kätevä...kiireessä...ja sitten taas takaisin päälle...jalkineeksi tottakai nokian sadekelin astimet ja päähän karvareuhka tai sitten tuskanpunainen pipo. Juu, tätä täytyy kokeilla heti, tavataanko? :o\
Täytyy myöntää että viimeiseen asti yrittäisin vältellä, mutta toista kautta: minähän en jänistele.
Nyt miukuli poistuu pihalle, jatka sinä huuhailua.
Hyvät yöt, Ja muista kisulille omat.
yötä miukuli, mä lähen kans aivan pian. :o) Huomisiin...
VT ainakin:o))
paremman sortin...:o\
Siis parempaa A-ryhmää:o)
näyttääkös siltä? *vatsa sisään, rinta ulos*
eikun ei näytäkkään..Nooh..hyvältä näyttääkin:o))
olis näyttääkin, tää on mun ravuri...eiku bratwursti...ööö...siis bravuuri. :o\
mä jo säikähdin et joku gotleri,,eikun kopteri,,,höh,,kotletti...No se...apuva...auta:o/
tartsani auttaa! Tartsani ei oo broileri, spoileri, boileri, hoi leiri!, eikä varsinkaan se vesku loiri. My name is tartsan, varatartsan! :o)
on se Unelma Säleikkö..Ups tarkoitan sitä moneypeneytä....Tai sit sitä jotain:o))
tartsani...ai juu, nyt välähti! Heh heh...Quu, senkin...:o)