Thaimaanpoika oli PARAS!!

Minusta se suomalainen poika,joka oli Thaimaassa syntynyt,on laulanut tähän mennessä ylivoimaisesti parhaiten!! Hänessä oli muutenkin karismaa,sekä tietysti eksoottista ulkonäköä.Todella söpö.
Minusta hänen kuuluisi voittaa hela skaba!!!!
Hän jos kuka,olisi paras vuoden Idoliksi.Jesh.
6654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei minusta sen laulutaito ollut kovin hyvä.Ääni oli jotenkin lattea

Hyvä laulaja on kuin satakieli

Äänestä
  • laulu kuin helmeilee mutta pysyy silti puhtaana

    Äänestä

Itselleni tuli tälainen poikabändi-tyylinen laulanta siitä esityksestä ensimmäisenä mieleen. Lauluäänensä toimi siinä tyylikontekstissa varsin mainiosti, sanoisin, vaikka en laajasti tunnekaan kyseistä musameinikiä.

Omaan makuuni esitys oli kyllä varsin imelää menoa. Näkisin sen kytkeytyvän luontevasti vallalla olevaan soidintanssiketkutus-trendipoppis-mtv-meinkiin, ilmeisen hyvin myöskin... Yhden melko lyhyen esiintymisen perusteella ei toki mitään laajempaa ymmärrystä voi saavuttaa, mutta lajissaan tämä kandidaatti erottui varmasti edukseen. Selvää on, että kuuluu niihin seuratuimpiin jatkajiin tässä vaiheessa.

Äänestä

Ihme hehkutusta täällä vaikka vasta alkukarsinnat
on käyty. Ei poika ollut missään nimessä ylivoimainen.
Moni muukin suoriutui kappaleestaan yhtä hyvin,
mutta ehkä tuollainen poikabändirallatus vetoaa teihin.

Itse veikkaan että pojan ääni ei taivu
toisentyyppisiin kappaleisiin. Katsellaan miten
jatkossa käy.

Äänestä

kuten jo aiemmin olen tällä palstalla todennut. Jos jostakin tulee uusi Antti Tuisku, niin tästä Thaimaassa syntyneestä kaverista.

Äänestä
  • Hei,en ollut huomannutkaan aiempaa mainintaasi,mutta kiva kuulla mielipiteesi.Kyllä mä arvasinkin,että ei Thaipoika tule jäämään huomaamatta suuremmmaltakaan yleisöltä,ja kyllä vain,olen samaa mieltä,hänestä voisi tullakin uusi A.Tuisku!! =).Todella lahjakas laulaja ja kiva eksoottinen ulkonäkö.=).Just ku Anttikin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jeni** kirjoitti:

Minusta se suomalainen poika,joka oli Thaimaassa syntynyt,on laulanut tähän mennessä ylivoimaisesti parhaiten!! Hänessä oli muutenkin karismaa,sekä tietysti eksoottista ulkonäköä.Todella söpö.
Minusta hänen kuuluisi voittaa hela skaba!!!!
Hän jos kuka,olisi paras vuoden Idoliksi.Jesh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu