Siis tosi ärsyttävää kun sitä mainostetaan joka puolella!Netissä,lehdissä,ulkona pylväissä ja nelosella kun katsoo jotain ohjelmaa nii ruutuun tulee teksti "täydellisiin naisiin enää 3päivää"
Kyllä siitä nyt puhutaan joka puolellakin. Ei voi olla niin erikoinen ohjelma. kuitenkin sinkkuelämän tapainen sarja jossa seksi on pääosassa
Kyllä siitä nyt puhutaan joka puolellakin. Ei voi olla niin erikoinen ohjelma. kuitenkin sinkkuelämän tapainen sarja jossa seksi on pääosassa
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joo, kyllähän sitä aika lailla mainostetaan. mutta voin vakuuttaa, että kyseessä on loistava sarja, mutta ei se varmaan kaikkia miellytä. Nelonen on varmaan maksanut paljon sen hankkimisesta, ja kaupallisena kanavana se haluaa saada mahdollisimman suuret katsojaluvut. Sarjahan oli viime kauden suurin tv-tapaus jenkeissä, joten kyllä se meilläkin varmaan menestyy. Mutta erilainen se ainakin on, kun mikään tähän asti tv:stä tullut.
On sitä sarjaa hehkutettu sen verran että todennäköisesti odotan sarjalta jo liikoja, ja tulen lopulta pettymään karvaasti.
Mutta ehdoton syksyn musti se sarja on, carnivalen ohella.
Äärimmäisen ärsyttävää että ei voida sanoa MIKÄ PÄIVÄ se alkaa... Tai en ainakaan ole havainnut silmilläni, kun on mainosta tv:stä lykkinyt.
Eli pari viikkoa vielä, eiköhän ens viikolla jo aleta viimeistään hehkuttamaan! ;)
Odotan, että sarja esittelee toistensa klooneja, mitäänsanomattomia tyhjäpäitä kuten muutkin sarjat, joissa persoonallisuus tarkoittaa samaa kuin värjätyt hiukset.
Katsoin tossa kuukausi takaperin koko ekan tuotantokauden jaksot. Alussa olin että enpä taida jaksaa, mutta muutaman jakson jälkeen ei malttanut lopettaa katsomista, vaan kahdessa päivässä kaikki putkeen :)
Se on hauska, kivoja käänteitä, mutta kuitenkaan ei niin koukkuun jättävä kuin Lost. Molemmat omassa sarjassaan keskivertoa parempia, varsinkin Lost.
" kuitenkin sinkkuelämän tapainen sarja jossa seksi on pääosassa "
ei muuten ole seksi pääosassa.. (ja mitä vikaa on sinkkuelämässä?) oon ite ymmärtäny et tässä on niinku vaan noiden nasiten elämä kulissia ja ja oikeesti ne onkin jotain murhaajia.. tyyliin..
telkku.com: "Neljä erilaista naista näyttää elävän idyllistä periamerikkalaista lähiöelämää. Siloitellun pinnan alta paljastuu kuitenkin jotain ihan muuta." "Sarja on palkittu kahdella Kultaisella maapallolla ja kuudella Emmy-palkinnolla. "
niih!
se on kuule ihan tosi hyvä sarja jossa ei seksista puhuta eikä se jumita samaan tapaan ku jotku kaunarit vaan siinä tapahtuu ihan oikeitakin asioita.Hauska sarja se on, kannattaa seurata!!
Kyllä mä olenkin sitä oottanut=)
Laadukas sarja kannattaa tutustua, hieman ehkä menettää tehoa loppupuolella. Käsikirjoitukseen panostettu mallia Sopranos tai Lost.
Kuule et taida todellakaa tietää mistä siinä on kyse. Seksiä on hyvin vähän eikä liippaa ees läheltä Sex and the City sarjaa.
Joka sarjahan sisältää seksiä, eli mitä valitat?! Tosi hyvä sarja!
http://www.bear-village.net/dh/index.php