Ruotsalaiset ulkomaalaisvihaajat

Ettei uutisointi Ruotsista jäisi yksipuoliseksi:

Ruotsalaiset ulkomaalaisvihaajat hyökkäsivät koulun vahtimestaria vastaan ja pahoipitelivät tämän, kun tämä oli poistamassa heitä koulun alueelta. Kyseiset kiihkomieliset olivat koulussa levittämässä ulkomaalaisvihamielistä propagandaa.

Toisessa koulussa kolme skinheadia tuli keskellä päivää kouluun pahoinpidelläkseen koulun rehtorin. Ja siis myös pahoinpitelivät tämän. Rehtori oli tunnettu ulkomaalaismyönteisyydestään ja aktiivisuudestaan suvaitsevaisuustyössä.

7

553

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on Ruotsi

      Ruotsissahan tehdään suuri osa maailman uusnatsien suosimasta musiikista

      eli ruotsalaisten maailmankuva on hyvin rasistinen

      Rasismille luo tietenkin hyvän pohjan se että jo Saksan natsien mielestä saksalaiset ja ruotsalaiset ym.germaanikansat ovat muita "ylempää rotua "

      • oli

        yhtä rasistinen kuin natsi-Saksa.Puuttui vain Saksan keskitysleirit.Upsalan rotubiologian laitos oli määritellyt suomalaiset ja saamelaiset "alempirotuisiksi" jotka eivät saa pilata ruotsalaisten arjalaista rotua


      • Ruotsissa
        oli kirjoitti:

        yhtä rasistinen kuin natsi-Saksa.Puuttui vain Saksan keskitysleirit.Upsalan rotubiologian laitos oli määritellyt suomalaiset ja saamelaiset "alempirotuisiksi" jotka eivät saa pilata ruotsalaisten arjalaista rotua

        nyt ruotsalaiset vain syyttävät suomalaisia "rasisteiksi"

        Kun avoin rasismi meni pois muodista sodan jälkeen niin eivät ruotsalaiset eivät kehtaa enää pilkata suomalaisia "mongoleiksi"

        Ainakaan julkisesti


      • jos se niinkään
        Ruotsissa kirjoitti:

        nyt ruotsalaiset vain syyttävät suomalaisia "rasisteiksi"

        Kun avoin rasismi meni pois muodista sodan jälkeen niin eivät ruotsalaiset eivät kehtaa enää pilkata suomalaisia "mongoleiksi"

        Ainakaan julkisesti

        noin yleisesti katsoen ei ruotsalaiset sano sanaakaan maahanmuuttajista, ei muuten ne kyttää nappureitakaan, ruotsasalaiset pitävät tarkan rajan yksityiselämän ja yhteiskuntaelämän välillä. He eivät yleensä välitä siitä mitä muut tekevät.
        Mutta Ruotsissa on muutamia nassejärjestöjä, hvyinkin aktiivisia, mutta niitten täytyy toimia "maanalaisesti". Jäsenmäärä ei niissä ole kovin suuri. Ne saa kyllä paljon pahaa aikaan, varsinkin kun he käyttävät muita rikollisryhmiä hyäkseen ja salatakseen omat rikkoiset aikeensa. He ovat aina siellä missä tapahtuu ja tekevät niin että saavat maahanmuuttajat epäillynalaisiksi vaikka he itse ovat monesti tekojen takana.


    • opimme?

      Hyysärit ovat kusessa ruotsin maalla. Milloin suomessa aletaan etsiä syitä seurausten asemasta?

    • Ettei kukaan vai vahingossakaan kuvittelisi minun olevan yhtää mitään mieltä asioista tai puolueellinen millään muotoa, niin pakko kertoa tämäkin:

      Rinkebyssä, Tukholmassa aukaistiin uusi vanhusten palvelukeskus. Rinkeby on tunnettu siitä, että siellä asuu paljon maahanmuuttajia.
      Radiossa (Sveriges Radio, P4, Stockholm), tehtiin juttu keskuksen avajaisista ja siinä sitten haastateltiin keskuksen johtajatarta:"...niin, eri kulttuureista tulleet ihmiset voivat opettaa toisilleen täällä uusia asioita. Esimerkiksi turkkilaiset naiset ovat todella taitavia kutomaan, he voivat opettaa toisia kutomaan. Ja somalialaiset naiset ovat todella taitavia... (pitkä hiljaisuus)" ja johtajatar vaihtoi puheenaihetta.

      Minulla oli hauskaa koko loppupäivän.

    • arvaa vaan ketkä

      Nasset ne sen teki ja ne tekee enempi rikoksia kuin maahanmuuttajat Ruotissa. Rasistit ja nasset ei kaihda väkivaltaa eikä edes tappaa. Useinmiten ne palkkaa maffina tekemään rikoskia heidän nimissään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      73
      8722
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      137
      4807
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      112
      3896
    4. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      79
      3472
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      74
      3026
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      152
      2766
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      24
      2491
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2192
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2008
    10. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      1993
    Aihe