Ettei uutisointi Ruotsista jäisi yksipuoliseksi:
Ruotsalaiset ulkomaalaisvihaajat hyökkäsivät koulun vahtimestaria vastaan ja pahoipitelivät tämän, kun tämä oli poistamassa heitä koulun alueelta. Kyseiset kiihkomieliset olivat koulussa levittämässä ulkomaalaisvihamielistä propagandaa.
Toisessa koulussa kolme skinheadia tuli keskellä päivää kouluun pahoinpidelläkseen koulun rehtorin. Ja siis myös pahoinpitelivät tämän. Rehtori oli tunnettu ulkomaalaismyönteisyydestään ja aktiivisuudestaan suvaitsevaisuustyössä.
Ruotsalaiset ulkomaalaisvihaajat
7
544
Vastaukset
- on Ruotsi
Ruotsissahan tehdään suuri osa maailman uusnatsien suosimasta musiikista
eli ruotsalaisten maailmankuva on hyvin rasistinen
Rasismille luo tietenkin hyvän pohjan se että jo Saksan natsien mielestä saksalaiset ja ruotsalaiset ym.germaanikansat ovat muita "ylempää rotua "- oli
yhtä rasistinen kuin natsi-Saksa.Puuttui vain Saksan keskitysleirit.Upsalan rotubiologian laitos oli määritellyt suomalaiset ja saamelaiset "alempirotuisiksi" jotka eivät saa pilata ruotsalaisten arjalaista rotua
- Ruotsissa
oli kirjoitti:
yhtä rasistinen kuin natsi-Saksa.Puuttui vain Saksan keskitysleirit.Upsalan rotubiologian laitos oli määritellyt suomalaiset ja saamelaiset "alempirotuisiksi" jotka eivät saa pilata ruotsalaisten arjalaista rotua
nyt ruotsalaiset vain syyttävät suomalaisia "rasisteiksi"
Kun avoin rasismi meni pois muodista sodan jälkeen niin eivät ruotsalaiset eivät kehtaa enää pilkata suomalaisia "mongoleiksi"
Ainakaan julkisesti - jos se niinkään
Ruotsissa kirjoitti:
nyt ruotsalaiset vain syyttävät suomalaisia "rasisteiksi"
Kun avoin rasismi meni pois muodista sodan jälkeen niin eivät ruotsalaiset eivät kehtaa enää pilkata suomalaisia "mongoleiksi"
Ainakaan julkisestinoin yleisesti katsoen ei ruotsalaiset sano sanaakaan maahanmuuttajista, ei muuten ne kyttää nappureitakaan, ruotsasalaiset pitävät tarkan rajan yksityiselämän ja yhteiskuntaelämän välillä. He eivät yleensä välitä siitä mitä muut tekevät.
Mutta Ruotsissa on muutamia nassejärjestöjä, hvyinkin aktiivisia, mutta niitten täytyy toimia "maanalaisesti". Jäsenmäärä ei niissä ole kovin suuri. Ne saa kyllä paljon pahaa aikaan, varsinkin kun he käyttävät muita rikollisryhmiä hyäkseen ja salatakseen omat rikkoiset aikeensa. He ovat aina siellä missä tapahtuu ja tekevät niin että saavat maahanmuuttajat epäillynalaisiksi vaikka he itse ovat monesti tekojen takana.
- opimme?
Hyysärit ovat kusessa ruotsin maalla. Milloin suomessa aletaan etsiä syitä seurausten asemasta?
Ettei kukaan vai vahingossakaan kuvittelisi minun olevan yhtää mitään mieltä asioista tai puolueellinen millään muotoa, niin pakko kertoa tämäkin:
Rinkebyssä, Tukholmassa aukaistiin uusi vanhusten palvelukeskus. Rinkeby on tunnettu siitä, että siellä asuu paljon maahanmuuttajia.
Radiossa (Sveriges Radio, P4, Stockholm), tehtiin juttu keskuksen avajaisista ja siinä sitten haastateltiin keskuksen johtajatarta:"...niin, eri kulttuureista tulleet ihmiset voivat opettaa toisilleen täällä uusia asioita. Esimerkiksi turkkilaiset naiset ovat todella taitavia kutomaan, he voivat opettaa toisia kutomaan. Ja somalialaiset naiset ovat todella taitavia... (pitkä hiljaisuus)" ja johtajatar vaihtoi puheenaihetta.
Minulla oli hauskaa koko loppupäivän.- arvaa vaan ketkä
Nasset ne sen teki ja ne tekee enempi rikoksia kuin maahanmuuttajat Ruotissa. Rasistit ja nasset ei kaihda väkivaltaa eikä edes tappaa. Useinmiten ne palkkaa maffina tekemään rikoskia heidän nimissään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv302806- 1422636
- 1372197
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162143Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131880Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161591394Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu311236Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo951204Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891172Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381128