Ruotsalaiset ulkomaalaisvihaajat

Ettei uutisointi Ruotsista jäisi yksipuoliseksi:

Ruotsalaiset ulkomaalaisvihaajat hyökkäsivät koulun vahtimestaria vastaan ja pahoipitelivät tämän, kun tämä oli poistamassa heitä koulun alueelta. Kyseiset kiihkomieliset olivat koulussa levittämässä ulkomaalaisvihamielistä propagandaa.

Toisessa koulussa kolme skinheadia tuli keskellä päivää kouluun pahoinpidelläkseen koulun rehtorin. Ja siis myös pahoinpitelivät tämän. Rehtori oli tunnettu ulkomaalaismyönteisyydestään ja aktiivisuudestaan suvaitsevaisuustyössä.

7

550

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on Ruotsi

      Ruotsissahan tehdään suuri osa maailman uusnatsien suosimasta musiikista

      eli ruotsalaisten maailmankuva on hyvin rasistinen

      Rasismille luo tietenkin hyvän pohjan se että jo Saksan natsien mielestä saksalaiset ja ruotsalaiset ym.germaanikansat ovat muita "ylempää rotua "

      • oli

        yhtä rasistinen kuin natsi-Saksa.Puuttui vain Saksan keskitysleirit.Upsalan rotubiologian laitos oli määritellyt suomalaiset ja saamelaiset "alempirotuisiksi" jotka eivät saa pilata ruotsalaisten arjalaista rotua


      • Ruotsissa
        oli kirjoitti:

        yhtä rasistinen kuin natsi-Saksa.Puuttui vain Saksan keskitysleirit.Upsalan rotubiologian laitos oli määritellyt suomalaiset ja saamelaiset "alempirotuisiksi" jotka eivät saa pilata ruotsalaisten arjalaista rotua

        nyt ruotsalaiset vain syyttävät suomalaisia "rasisteiksi"

        Kun avoin rasismi meni pois muodista sodan jälkeen niin eivät ruotsalaiset eivät kehtaa enää pilkata suomalaisia "mongoleiksi"

        Ainakaan julkisesti


      • jos se niinkään
        Ruotsissa kirjoitti:

        nyt ruotsalaiset vain syyttävät suomalaisia "rasisteiksi"

        Kun avoin rasismi meni pois muodista sodan jälkeen niin eivät ruotsalaiset eivät kehtaa enää pilkata suomalaisia "mongoleiksi"

        Ainakaan julkisesti

        noin yleisesti katsoen ei ruotsalaiset sano sanaakaan maahanmuuttajista, ei muuten ne kyttää nappureitakaan, ruotsasalaiset pitävät tarkan rajan yksityiselämän ja yhteiskuntaelämän välillä. He eivät yleensä välitä siitä mitä muut tekevät.
        Mutta Ruotsissa on muutamia nassejärjestöjä, hvyinkin aktiivisia, mutta niitten täytyy toimia "maanalaisesti". Jäsenmäärä ei niissä ole kovin suuri. Ne saa kyllä paljon pahaa aikaan, varsinkin kun he käyttävät muita rikollisryhmiä hyäkseen ja salatakseen omat rikkoiset aikeensa. He ovat aina siellä missä tapahtuu ja tekevät niin että saavat maahanmuuttajat epäillynalaisiksi vaikka he itse ovat monesti tekojen takana.


    • opimme?

      Hyysärit ovat kusessa ruotsin maalla. Milloin suomessa aletaan etsiä syitä seurausten asemasta?

    • Ettei kukaan vai vahingossakaan kuvittelisi minun olevan yhtää mitään mieltä asioista tai puolueellinen millään muotoa, niin pakko kertoa tämäkin:

      Rinkebyssä, Tukholmassa aukaistiin uusi vanhusten palvelukeskus. Rinkeby on tunnettu siitä, että siellä asuu paljon maahanmuuttajia.
      Radiossa (Sveriges Radio, P4, Stockholm), tehtiin juttu keskuksen avajaisista ja siinä sitten haastateltiin keskuksen johtajatarta:"...niin, eri kulttuureista tulleet ihmiset voivat opettaa toisilleen täällä uusia asioita. Esimerkiksi turkkilaiset naiset ovat todella taitavia kutomaan, he voivat opettaa toisia kutomaan. Ja somalialaiset naiset ovat todella taitavia... (pitkä hiljaisuus)" ja johtajatar vaihtoi puheenaihetta.

      Minulla oli hauskaa koko loppupäivän.

    • arvaa vaan ketkä

      Nasset ne sen teki ja ne tekee enempi rikoksia kuin maahanmuuttajat Ruotissa. Rasistit ja nasset ei kaihda väkivaltaa eikä edes tappaa. Useinmiten ne palkkaa maffina tekemään rikoskia heidän nimissään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6329
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      380
      6142
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5970
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2365
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe