Ruotsalaiset ulkomaalaisvihaajat

Ettei uutisointi Ruotsista jäisi yksipuoliseksi:

Ruotsalaiset ulkomaalaisvihaajat hyökkäsivät koulun vahtimestaria vastaan ja pahoipitelivät tämän, kun tämä oli poistamassa heitä koulun alueelta. Kyseiset kiihkomieliset olivat koulussa levittämässä ulkomaalaisvihamielistä propagandaa.

Toisessa koulussa kolme skinheadia tuli keskellä päivää kouluun pahoinpidelläkseen koulun rehtorin. Ja siis myös pahoinpitelivät tämän. Rehtori oli tunnettu ulkomaalaismyönteisyydestään ja aktiivisuudestaan suvaitsevaisuustyössä.

7

561

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on Ruotsi

      Ruotsissahan tehdään suuri osa maailman uusnatsien suosimasta musiikista

      eli ruotsalaisten maailmankuva on hyvin rasistinen

      Rasismille luo tietenkin hyvän pohjan se että jo Saksan natsien mielestä saksalaiset ja ruotsalaiset ym.germaanikansat ovat muita "ylempää rotua "

      • oli

        yhtä rasistinen kuin natsi-Saksa.Puuttui vain Saksan keskitysleirit.Upsalan rotubiologian laitos oli määritellyt suomalaiset ja saamelaiset "alempirotuisiksi" jotka eivät saa pilata ruotsalaisten arjalaista rotua


      • Ruotsissa
        oli kirjoitti:

        yhtä rasistinen kuin natsi-Saksa.Puuttui vain Saksan keskitysleirit.Upsalan rotubiologian laitos oli määritellyt suomalaiset ja saamelaiset "alempirotuisiksi" jotka eivät saa pilata ruotsalaisten arjalaista rotua

        nyt ruotsalaiset vain syyttävät suomalaisia "rasisteiksi"

        Kun avoin rasismi meni pois muodista sodan jälkeen niin eivät ruotsalaiset eivät kehtaa enää pilkata suomalaisia "mongoleiksi"

        Ainakaan julkisesti


      • jos se niinkään
        Ruotsissa kirjoitti:

        nyt ruotsalaiset vain syyttävät suomalaisia "rasisteiksi"

        Kun avoin rasismi meni pois muodista sodan jälkeen niin eivät ruotsalaiset eivät kehtaa enää pilkata suomalaisia "mongoleiksi"

        Ainakaan julkisesti

        noin yleisesti katsoen ei ruotsalaiset sano sanaakaan maahanmuuttajista, ei muuten ne kyttää nappureitakaan, ruotsasalaiset pitävät tarkan rajan yksityiselämän ja yhteiskuntaelämän välillä. He eivät yleensä välitä siitä mitä muut tekevät.
        Mutta Ruotsissa on muutamia nassejärjestöjä, hvyinkin aktiivisia, mutta niitten täytyy toimia "maanalaisesti". Jäsenmäärä ei niissä ole kovin suuri. Ne saa kyllä paljon pahaa aikaan, varsinkin kun he käyttävät muita rikollisryhmiä hyäkseen ja salatakseen omat rikkoiset aikeensa. He ovat aina siellä missä tapahtuu ja tekevät niin että saavat maahanmuuttajat epäillynalaisiksi vaikka he itse ovat monesti tekojen takana.


    • opimme?

      Hyysärit ovat kusessa ruotsin maalla. Milloin suomessa aletaan etsiä syitä seurausten asemasta?

    • Ettei kukaan vai vahingossakaan kuvittelisi minun olevan yhtää mitään mieltä asioista tai puolueellinen millään muotoa, niin pakko kertoa tämäkin:

      Rinkebyssä, Tukholmassa aukaistiin uusi vanhusten palvelukeskus. Rinkeby on tunnettu siitä, että siellä asuu paljon maahanmuuttajia.
      Radiossa (Sveriges Radio, P4, Stockholm), tehtiin juttu keskuksen avajaisista ja siinä sitten haastateltiin keskuksen johtajatarta:"...niin, eri kulttuureista tulleet ihmiset voivat opettaa toisilleen täällä uusia asioita. Esimerkiksi turkkilaiset naiset ovat todella taitavia kutomaan, he voivat opettaa toisia kutomaan. Ja somalialaiset naiset ovat todella taitavia... (pitkä hiljaisuus)" ja johtajatar vaihtoi puheenaihetta.

      Minulla oli hauskaa koko loppupäivän.

    • arvaa vaan ketkä

      Nasset ne sen teki ja ne tekee enempi rikoksia kuin maahanmuuttajat Ruotissa. Rasistit ja nasset ei kaihda väkivaltaa eikä edes tappaa. Useinmiten ne palkkaa maffina tekemään rikoskia heidän nimissään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3534
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2478
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      14
      2404
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      63
      2264
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2148
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      101
      1204
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1097
    8. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      996
    9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      995
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      959
    Aihe