Viime kunnallis vaaleissa kaiken piti olla
kunnossa ainakin Kuhmon suunnalla mutta taitaa olla
kutenn arvata saattoi PASKA PUHETTA.
Suojeluskunta kynä veroäyrin kimppuun
2
180
Vastaukset
lainaan itseäni tuolta toisaalta:
"Veroja on yksinkertaisesti korotettava. Kaupunkikuvassa näkee selkeästi, että ihmisillä on nykyään enemmän rahaa käytössään.
Kukaan ei vain halua luopua city-maasturistaan, kaksi kertaa vuodessa vaihdettavasta kännykästään ja aivan ehdottoman välttämättömästä kuntosalin kausikortistaan.
Poliitikot eivät uskalla tehdä realistisia päätöksiä, sillä verojen korottajaa ei kukaan äänestä. Säästäjää ja yksityistäjää äänestetään kyllä.
Suomen kaltainen hyvinvointivaltio ei vain yksinkertaisesti pysty toimimaan, ellei valtio saa riittävästi verotuloja. Jos on varaa ostaa city-maasturi, pitäisi olla varaa maksaa myös veroina lastensa koulunkäynti ja vanhustensa sairaanhoito.
Minä maksan itse mielelläni veroja, minä tiedän, mitä kaikkea niillä kustannetaan."
Sama koskee myös kuntien palveluita.- ihminen
sentään ymmärtää verojen tarkoituksen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311364
- 102881
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13521ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417- 26389
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384