Ainoa esitys jossa oli munaa!!!!!!!!!!!
Täh! Mix Sari ei menny jatkoon!
janzu
222010
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ei jatkoon munalla mennä vaan laulu- ja esiintymistaidoilla. Sarin tyyli on vaan liian Paula Koivuniemeä, eikä sellainen pure nykynuorisoon
"Ei jatkoon munalla mennä vaan laulu- ja esiintymistaidoilla."
Kerroppa sitten miksi Ilkka meni jatkoon, jos nuo kerran on ne syyt? Juuri noiden syiden takiahan 3 muuta näistä kilpailijoista kuuluisi olla Ilkan edellä.
Idols ei ole mikään nykynuorison laulukilpailu. Vanhemmat osaavat vielä enemmän levyjä kuin lapset
Kolmekymppinen karaokelaulaja, siksi varmaan. Luulis, että noilla lahjoilla tuon ikäinen olisi jo jonkinlaiseksi staraksi noussut.
Robie Williamskaan ei kovin nuori ollu kun angel-hitillään pääsi suisioon. Reilusti yli 30 vuoden.
Osallistuiko Robbiekin Idolseihin?
Sari Tuomi on kokenut kettu ja aika kummallista, että vieläkin joutuu hakemaan potkua kilpailujen kautta. Hän on ehtinyt sählätä yhtä sun toista, mm. Hymy-lehden palstoilla puitiin Sarin silikonileikkausta.
päästä pinnalle.
kun nämä idolssit ja muut popstaarssit tekee levyjä lapsille ja nuorille tyyliin antti tuisku,index ja jane jota tuskin kukaan aikuinen itselleen ostaa.voisitko kuvitella jotain teiniä ostamassa sarin humppalevyä?kato nuorille 30v on jo ikäloppu ja kuuluu paula koivunimen ja muiden kääkkien joukkoon.sari varmasti saa tehdä oman levyn jos joku (jossain levy-yhtiössä) katsoo siihen taitojen riittävän.no mutta siitähän tosiaan ei pääse mihinkään etteikö sari olisi ollut näistä viidestä paras laulamaan.
ja reilusti yli. Eikö mielestäsi hän ole nuorison makuun ?
Sakari Kuosmanen ym. ovat yli 40 vuotiaita ja poppareita. Pop ei ole vain nuorisoa varten. Vanhemmilla on varaa ostaa enemmän levyjä.
Petri Munck ei toivottavasti ole kenenkään makuun..! X-b
Petri on musikaalisesti lahjakas tyyppi. Päässyt pinnalle musikaalisuudellaan, niin kuin sen pitäisi olla. Mutta eihän ns. ammattipiireissä arvostetakaan näitä idolsseja...
Se osaa laulaa täydellisen hyvin ja sill on hyvä lauluääni. Siks just se ei oo tippaakaan kiinnostava. Ja johan se on voittanut ne golden star -kisat, olishan sen laulu-uran pitänyt lähteä jo siitä käyntiin, jos lähteäkseen.
Minusta "ammattilaistason" laulajilta pitäis vaan kieltää osallistuminen tähän kisaan, ja tään kisan pitäis olla uusien kykyjen etsimistä varten. Ne on miljoona kertaa kiinnostavampia, kuin nää jotkut naiset, joilla on liian hiottu esiintymistyyli. Toivottavasti niitä ei äänestetä jatkoon, ja siltähän se näytti tään eka kerran perusteella - kun ei ihan täydellinen, mutta muuten kiinnostava Ilkka meni ylivoimaisesti jatkoon.
Muuten olisikin jatkossa. Ei esiintynyt luontevasti. Mutta ei tietenkään amatöörejä enää idolsiin. Eikö eilisessä nähty jo tarpeeksi amatöörejä kun kaikki lauloivat nuotin vierestä ? Kyllä tuolla tasolla pitäisi jo olla laulutaito hallussa
jos ei rupea petraamaan lauluansa. Mikään levy-yhtiö ei ota ketään talliin joka laulaa nuotin vieressä
...Kemppi kirjoittaa aivan täysin minunkin ajatukseni julki. Toivon todella, ettei esimerkiksi se euroviisuissakin ollut Hanna mene jatkoon - Idolsin pitää olla uusien, nuorten lahjakkuuksien ponnistusareena.
Siis Hanna menee aivan varmasti jatkoon. Outoa toivoa sellaista, että joukon paras laulaja ja kaikki idolsin ominaisuudet ulkonäköä ja karismaa myöten omaava laulaja tippuisi. Mitä merkitystä on jos on laulanut taustalaulajana joskus euroviisukarsinoissa? Tuore, nuori lahjakkuus hän on silti, jolla on edellytykset idols-kisan voittoon asti. Myös Sari kuuluu ehdottomasti 7 parhaan ryhmään ja tulee sinne vielä pääsemäänkin jatkokarsintojen kautta.
Kyllä parhaat laulajat ansaitsee päästä jatkoon, koska jatkokarsinnoissakin on mukava kuunnella hyviä esityksiä. Kuvitellaanpa, että joku Riku olisi päässyt jatkoon määkimään surkealla äänellään jatkokarsintoihin. Eihän sitä olisi kuunnellut kukaan musiikista jotain ymmärtävä, mutta pikkutytöt olisi tietysti olleet lääpällään ja liimailleet hänen kuviaan seinille. Ilkka sen sijaan ansaitsi jatkopaikkansa, koska hänessä on ainesta, mutta 7 joukkoon kuuluisivat selvästi myös Sari ja Minna. Ei pelkkä ulkonäkö riitä mihinkään, vaan idolsien pitää oikeasti osata myös laulaa.
Kaikki muut lauloivat tosi pahasti epävireisesti paitsi SAri. Pisti ihan korvaan ja pahasti. Ei tuolla laulutaidolla voi pärjätä
oo..
yleisö äänesti ilkan, mutta sari tulee olemaan siinä seiskan parhaas joukossa, se on ihan varma. tuomarit valitsee sen siihen mustan hevosen äänestykseen.. älköös hätäilkö..
että pääsee "lucky looserina" vielä eteenpäin.
Eikös sekin erä vielä lopuksi tule? (Esim. Kristian Fors pääsi viimeksi siten jatkoon ja pääsi lopulta levyttämäänkin.)
kukkuu