Kyssäri ehkäisylaastareista

Laastarit vaikuttavat tietenkin jokaiseen eri tavalla,mutta kertokaa onko laastarien käyttö saanut aikaan teillä iho-ongelmia? Haluaisin aloittaa laastareiden käytön,mutta pelkään että naama tulee täyteen näppylöitä.
2326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mulla on aina ollut rasvainen ja näppyläinen iho, mutta Evran kanssa iho-ongelmia on normaalia vähemmän. Selässä ja rinnassa ei ole näppyjä ollenkaan, naamassa vähän ja satunnaisesti.
Eli mulla ei ainakaan mitään mega-aknea pukannut, kuten ei myöskään mitkään aikaisemmin käyttämäni pillerit.

Äänestä

Laastareita ei kannata kiinnittää kasvoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Natasha kirjoitti:

Laastarit vaikuttavat tietenkin jokaiseen eri tavalla,mutta kertokaa onko laastarien käyttö saanut aikaan teillä iho-ongelmia? Haluaisin aloittaa laastareiden käytön,mutta pelkään että naama tulee täyteen näppylöitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu