usein täynnä jotain kamaa- ovat venyttäneet vaatekappaleet muodottomiksi. Mitä pitää kanniskella niin suuressa määrin mukana, kun menee kuuntelemaan luentoa esim. Madame Blavatskystä?
Teosofien villatakkien taskut....
Kyssäri
19393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
omatuntoa?
Huono omatunto voi johtua siitä kotipullan ja kakkujen rohmuamisesta luennon jälkeen siellä kirjastohuoneessa, varsinkin kun rahakippoon on laitettu vaivaiset 0.50e?
Astraalikehät saa kyytiä kun alkaa kahvittelu! No toisaalta- onhan se kovin inhimillistä, jopa hellyyttävää....
syö toisen ektoplasmat?
kohti tähtitarhoja!
"Purple haze all in my brain
Lately things just don't seem the same
Actin' funny, but I don't know why
'Scuse me while I kiss the sky ..."
over the rainbow...
olet Jimi-fani:=))
They're coming to take me away, ha-haaa,
They're coming to take me away, ho-ho, hee-hee, ha-haaa.
pannaan soimaan Woodoo Child.
whole lotta love.
"National Anthem" Tummat sadepilvet, tuulen riepoittelema pressu ja lopuksi fade-out...
mutta eikös siellä luvattu joku kiva paikka jossa on puutarhakin.
Onnen pekat...!
ja kohta pääsenkin kun en malta nukkua vaikka kuinka komennetaan.
"Golden slumbers fill your eyes
Smiles awake you when you rise
Sleep pretty darling do not cry
And I will sing a lullabye..."
-- laitelaajennuksen asennuksen yhteydessä on tarkistettava ettei synny keskeytysristiriitoja, eli uudella laitteelle on annettava vapaa IRQ- numero, joka ei ole ko. mikrossa muussa käytössä, Windowsin Plug and Play toiminto automatisoi asennusta valitsemalla IRQ:n, mutta kaikissa tilanteissa uusi laite ei tunnistu oikein ja tuloksena voi olla keskeytysristiriita.
Led Zeppelin on myös kunnon kamaa.Olen John Bonham-fani myöskin;))
edustanut niitä ihme jälleensyntymisoppeja?Siinä tapauksessa kummassakin taskussa täytyy olla kertakäyttöinen kohtu,jonne voi palata aina välillä synnyskelemään.
"kohtuja" joita myydään miestenlehtien takasivuilla postimyyntinä? Olisivatko nämä villatakkimiehet niin ainna pauloissa Md. Blavatskystä huolimatta?
jos villatakkimiesten oppi painottaa naimattomuutta ja selibaattia,on asia hyvin,hyvin mahdollista.Pirun ovelia ainakin ovat.