Ja siinä sivussa ¨tyhmää kansaa¨, jolle minkäännäköinen NATO-puhe ei mene perille. Punikkiainesta kun on.
Ahtisaaren mielestä vaikeat päätökset täytyy tehdä niitten, jotka asioista ovat perillä. Ei pidä olla ¨kiva muumimamma¨, joka puuhastelee globaalihapatuksia, eikä uskalla olla kansaa vastaan.
Sellaista sanotaan selkärangattomuudeksi, ja minä ainakin pidän Ahtisaarta aivan eri luokan miehenä, kuin Halosta.
Valitettavasti...
Ahtisaari ryöpyttää Halosta
10
548
Vastaukset
- Maran
takaisin, jotta pääsemme pikaisesti nauttimaan NATO-ihanuudesta.
- omituinen höpöttäjä
.on aivan oikeassa.SUOMELTA PUUTTUU JOHTAJA,MEIDÄN TARTTIS SAADA KUNNON MIES JOHTAMAAN TÄTÄ SUOMEE.JA JOKO SAULI TAI MATTI,JOS JOTKU TYKKÄÄ MUUMIMAMMASTA,VOIDAAN TARJALLE ANTAA SUOJATYÖPAIKKA VALTION KUSTANTAMANA,JOTTA SE SAA RAVATA YMPÄRI MAATA JA JAKAA LAPSILLE JA LAPSENMIELISILLE NAMUJA.
- paineessa
Matin ja Saulin joukossa Tarja on ainut mies.
- OMITUINEN HÖPÖTTÄJÄ
paineessa kirjoitti:
Matin ja Saulin joukossa Tarja on ainut mies.
ONKO SE KÅÅNÅ SUKUPUOLEN VAIHTO LEIKKAUKSESSA?JA MUNATKO ON SETAN PUHEENJOHTAJALLE ISTUTETTU?
- Asiaa
paineessa kirjoitti:
Matin ja Saulin joukossa Tarja on ainut mies.
Samaa mieltä, jos näistä on pitää valita.
- paineessa
Sanomalehdistö HS etunenässä vääntää Suomea Natoon.Lähes kaikki politikot tekevät samoin. Lehdistö tuo heidän nimissään suuret otsikot natomieleisistä lausunnoista. Gallupit rakennetaan Nato-houkuttaviksi- viimeisin huippu oli tämä vertailu jos presidentti ja pääministeri olisivat Nato-kannalla niin sitten saatiin kansakin kannattamaan Natoa. Suuri Natolobbaus on menossa aivan kuten EU-lobbaus aikoinaan. En voi olla halveksimatta Helsingin Sanomien sanomalehtietiikan rangattomuutta ja toimittajien ammattikunniaa! Presidentti on todella kovassa paineessa. Toivottavasti hän pysyy kannassaan.
- kukaan pressan
mielipiteitä kysele, kun jäsenyyshakemus postitetaan viimeistään 2007. Asiantuntijathan povasivat jo parivuotta sitten, että Halonen, kannastaan huolimatta, joutuu NATO:a kansalle lobbaaman seuraavalla kaudellaan ja selittelemään kantansa vaihtumista. Halosen "kantahan" onkin jo muuttunut jyrkästä eistä jyrkkään ehkään.
- Halosen lehmä ulos
näkyvästi tukemaan Niinistöä tai Vanhasta.
- hassu
ja osoittaa aikamoista rohkeutta, kommentoimalla halosen tekemättömyyttä.
mitäpä sitä halonen voi tehdä kun pitää miellyttää kaikkia ja siinä sivussa itäistä naapuriakin. - Kamikazze
Näin on! Gogol on oikeassa: MEIDÄN PITÄÄ ÄÄNESTÄÄ PRESIDENTTIÄ, JOKA ON MEITÄ VASTAAN EIKÄ MEIDÄN PUOLELLAMME!!!
Näin käskee herra. Olette siis tyhmiä jos äänestätte Halosta koska hän ei ole kansaa vastaan. Äänestäkää siis Kepua tai Kokkareita. Kuten Gogolkin toteaa: ne ovat meitä vastaan ja siis viisaampia kuin me eli meitä viisaampi valinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942