Oletteko te törmänneet sellaisiin oireisiin ku minä juuri 5 minuuttia sitte tullessani opinahjooni.
Oon 26 -vuotias ja stressiä on nyt tällä hetkellä päällä ja mulla kävi niin, että kävellessäni kahvikupin kanssa yhtäkkiä sisäänhengityksen yhteydesä vihlaisi pallean kohdalta aivan tajuttomasti henki oli salpaantua...nyt yhä se kipu jäi päälle tuonne ikään kuin selän puolelle mutta pallean kohtaa...tai siis jos vaihtaa asentoa, kipu selässä tuntuu.. sellainen paine ja salpaantumisen tunne... säikähädin todella pahasti. Aluksi ajattelin tekeeko sydän jonkun kohtauksen mutta ei se ollutkaan siitä kiinni..
kait tämä tästä...
Mihin viittaa tällainen tapaus:
Arska
1
408
Vastaukset
jokin lihasjännitys. Lihaskireyttä (kroonista) voi olla pallean kohdalla, huomaa hengityksen syvyydestä. Hengitätkö niin, että muutkin huomaa vai vain niin, että juuri ja juuri ilma kulkee? Hengityksen tulisi olla syvää ja huomattavaa. Harvemmalla niin on. Pallea on hengityslihas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926