K. Räikkösen ÄO

Mikähän mahtaa olla F1-kuljettaja Räikkösen älykkyysosamäärä?

Veikkaus on 60-70 normaalijakauma-asteikolla, jolla 100 vastaa keskimääräistä älykkyyttä, eli klassisen luokittelun mukaan Räikkönen on imbesilli.

Räikkösen juttujen ja julkisen esiintymisen perusteella heppua ei voi missään nimessä pitää normaaliälyisenä, vaan R kuuluu heikkolahjaisten lievimpään luokkaan.
81054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Postiesi perusteella en luokittelisi sinua läheskään noin korkealle (mitä Räikköselle ehdotit).
Tiedoksi vain, älykkyysosamäärää ei mitata verbaalisen ulosannin perusteella, eikä sillä mitä iltapäivälehdet ihmisestä kirjoittaa!

Äänestä

Vitunko välii sil on paljonko miun ÄO on, rahaa on että raukasee, köyhät kyttää murusia mut en anna, raha kuulkaas nykymualimas ratkasee, ei ÄO.

Äänestä

MITÄ VÄLIÄ? SINÄ ET EDES OSAA AUTOA YHTÄ HYVIN.

Äänestä

perussuomalainen mies,eli teot puhuvat puolestaan,hänelle ei tarvitse sanoa,että älä selitä,kätes väsyy.

Äänestä

kuski! tämä on totuus ja lisäksi olet köyhäkirkonrotta verrattuna Kimiin.

Äänestä

"Räikkösen juttujen ja julkisen esiintymisen perusteella heppua ei voi missään nimessä pitää normaaliälyisenä, vaan R kuuluu heikkolahjaisten lievimpään luokkaan"

Onhan Räikkösen ääni kyllä vähän klopilta kuulostava. Mutta minäkin tunnen miehiä joilla on outo kimittävä tai kirkuva ääni eivätkä ne koulutuspohjansa kannalta mitään tyhmiä ole. Eikai analyysisi ääneen perustu?

Äänestä
  • Arvio perustuu kokonaisuuteen. Äänellä ei ole mitään tekemistä sen kanssa. Räikkösen keuhkojen tilavuus on todennäköisesti pieni, minkä vuoksi äänikin on sitten mitä on. Vertailukohta: bassosoittimet ovat aina isoja.

    Räikkönen aloittaa jokaisen lyhyen virkkeensä epämääräisellä ”noo-joooo...”.

    Äänestä

tee noin hullua hommaa, joten Kimin ÄO on juuri sopiva.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


INCE3T kirjoitti:

Mikähän mahtaa olla F1-kuljettaja Räikkösen älykkyysosamäärä?

Veikkaus on 60-70 normaalijakauma-asteikolla, jolla 100 vastaa keskimääräistä älykkyyttä, eli klassisen luokittelun mukaan Räikkönen on imbesilli.

Räikkösen juttujen ja julkisen esiintymisen perusteella heppua ei voi missään nimessä pitää normaaliälyisenä, vaan R kuuluu heikkolahjaisten lievimpään luokkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu