Kaikki ihmiset ovat periaatteessa tasaveroisia, mutta musta mies menee aina valkoisen edelle. Vaikka tunnustamme islaminuskoa, peruste edelläolevaan löytyy raamatusta.
Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen. Jumala oli musta. Ihmisen alkukoti on Afrikka ja Somalia. Mantereen kaikki alkuperäisasukkaat olivat mustia, joten luonnollinen seuraus on se, että Jumala oli musta ja musta mies on ylivertainen.
Mahmoud, Suomen tuleva presidentti
Presidenttinne puhuu
12
1132
Vastaukset
- savimajoihin asumaan
???
Jihaa!! - walkoinen
hahahhaahahahah!! LOL! xDD tälle ei voi kyllä muuta kun nauraa!! xDDD
- pysy siellä?
"Ihmisen alkukoti on Afrikka ja Somalia. Mantereen kaikki alkuperäisasukkaat olivat mustia"
Minkä ihmeen takia ette sitten pysy siellä alkukodissanne? Siellä kehittämissarkaa kyllä riittää. - animal nigger
viestejäsi on todella hauska lukea, tulee oikein vedet silmistä ja vatsaan koskee! Oletko ajatellut humoristiksi ryhtymistä tai etno-vähemmistöille suunnatun talk-show:n vetäjäksi, tyyliin Joonas & Ruben?
Vakavasti puhuen, miksi et palaa sinne ihmiskunnan alkukotiin? Miksi elät täällä meidän alempiarvoisten valkoisen sakkaväen keskellä, miksi et palaa heimoveljiesi pariin? Siellä teidän olisi paljon parempi olla, lämpimämpi ilmasto ja ei olisi yhtään suomalaista rasistia morkkaamassa teitä.
Ai niin teidän suurin työnantajanne, Suomen sossu, sillä ei ole haarakonttoria Mogadishussa. Silloin loppuisi eurojen tippuminen teidän pohjattomiin taskuihin!!!
Edellisiin viesteihini viitaten, maksan ilomielin laiva- tai lentolippusi hinnan Somaliaan. Lupaan olla vuoden juomatta olutta ja alkomahoolia, kunhan vain lähdette pois Suomesta takaisin Somaliaan ja jälleenrakennustalkoisiin.- lumihiutale
Joo, lähtis vaan! Pääsis varmaan kuninkaaksi omassa maassaan! Miksi pelkästään tyytyä olemattomaan presidentin virkaan, kylmässä ja karussa pohjolan maassa?
Puuttuu tuollaisilta huulenheittäjiltä isänmaanrakkaus, kun pitää täällä kyräillä. Olisi jälleenrakentamassa omaa maataan!
- höpönlöpön
Tuohon nyt ei viitsi edes mitään vastata, on niin rasistinen juttu!
- Mahmoud puhuu.
Ainakin siitä että ensimmäiset ihmiset oli mustia ja Afrikan-sarvi alkukotimme. Eli Somaliasta ollaan lähdetty maailmaa kiertämään. Joten kirjaimellisesti raamattuun uskovan täytyy mustaa Jumalaa palvoa ja rukoilla syntejään anteeksi. Aatami & Eeva olivat mustia.
- butterfly
Mahmoud puhuu. kirjoitti:
Ainakin siitä että ensimmäiset ihmiset oli mustia ja Afrikan-sarvi alkukotimme. Eli Somaliasta ollaan lähdetty maailmaa kiertämään. Joten kirjaimellisesti raamattuun uskovan täytyy mustaa Jumalaa palvoa ja rukoilla syntejään anteeksi. Aatami & Eeva olivat mustia.
voitko palata sinne afrikan sarveen? KIITOS!
- sähläm
Mahmoud puhuu. kirjoitti:
Ainakin siitä että ensimmäiset ihmiset oli mustia ja Afrikan-sarvi alkukotimme. Eli Somaliasta ollaan lähdetty maailmaa kiertämään. Joten kirjaimellisesti raamattuun uskovan täytyy mustaa Jumalaa palvoa ja rukoilla syntejään anteeksi. Aatami & Eeva olivat mustia.
Missäpäin Afrikkaa kristinusko " keksittiin " ja otettiin ensiksi " käyttöön " ?
- Karhunkovetälä/sudenkorento
butterfly kirjoitti:
voitko palata sinne afrikan sarveen? KIITOS!
Etkö pysty hyväksymään esi-isiäsi afrikkalaisiksi? Ei tuu elämästä helppoo jos ei harmitonta totuutta voi sietää. Samaa shaissee ollaan kaikki. Mulla ei oo tarvetta lähtee afrikkaan kuin lomamatkalle. Valkoinen iho ei kestä siellä.
- T..?
Eritrea & Ethiopia! KIITOS!
- Valkoisenmiehen?
Tiedustelee tuleva alamaisesi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761976Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361702Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81326Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241150Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591145Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 60931
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57914