Kahvipalstalla kun ollaan

niin se harmittaa, kun kylässä kahvin lisukkeeksi tarjotaan vain rasvatonta maitoa. Kyllä pitäisi olla kermaa.
10864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Maito maitona, kerma vaahdoksi ja kahvi mustana.

Älykästä!!!!!!

[email protected]

Äänestä

Sillä voihan olla että talon väki elää itseleen eikä vieraillee..'
Tietenkin Juhlapäivinä aiskin ois kivaa pöydästä sitä kermaakin löytää:))

Äänestä

Itse en juo kahvia joten kaapissani on murukahvia, kahvinkeitintäkään en omista. Vedenkeitin on. Kermaa ja maitoa ei jääkaapistani löydy, en käytä kumpaakaan... Paitsi kun teen kastikkeen, ostan maidon.

Teetä löytyy kolmea eri makua ja kaakaojauhettakin on, mutta maitoa ei edelleenkään...

Äänestä
  • Justiin sa niin joku viisas on joskus sanonu että kahvi on myrkkyä. Eikä se muuten maistu ei edes hyvältä ei kermalla tai ilman saati sitten sokerin kanssa

    Äänestä

  • Mitä käytät kun teet käpykakkua? sydämmiä?

    Äänestä

  • retu kirjoitti:

    Mitä käytät kun teet käpykakkua? sydämmiä?

    Mä en leivo =)

    Äänestä

Tässä on Repalle palstan virtuaalikermaa -----> U

Jos tulet joskus meillä käymään iltasella, sano etukäteen, niin lähdetään aamulla kirkolle hakemaan ja on sitten tuoretta hyvää kermaa Sinulle, kun olet täällä. On sitten hyvä mieli molempien jutustella.

Kerron muillekin tutuille, että näin olisi hyvä heidänkin tehdä.

Nyt Repan asia sitten kunnossa, vai voitaisiinko tehdä jotain muuta?

Ed

Äänestä

Kahvi maidolla ei kyllä ole mitenkään nautittavaa juotavaa. Kahvi nimenomaan kermalla on parasta. Juon myös kahvin mustana, mutta se onkin sitten aivan eri juomaa kuin kerman kanssa.

Äänestä

nyt pitää antaa vähän toisenlaistakin palautetta ;) eli minä juon kahvia ja vieläpä melkoisestikin, mutta en koskaan kerman kanssa!
Mielestäni kerma pilaa kahvin maun ja vain rasvaton maito on se ainoa ja oikea kahvin maustaja :)

eli..makuja on moneksi, niinkuin meitä täällä ihmisiäkin (onneksi!)

Äänestä

Kahvi on pahaa ja kaiken lisäks kahviviljelyksien tieltä hakataan sademetsää... Mutta sehän mun piti sanoo, että se on ärsyttävää, kun joka paikassa oletetaan, että kaikki juo kahvia. Ei kai se nyt hirvee vaiva ole kysyä vierailta, mitä ne juo...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Repa kirjoitti:

niin se harmittaa, kun kylässä kahvin lisukkeeksi tarjotaan vain rasvatonta maitoa. Kyllä pitäisi olla kermaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu