Katso Video Psyykenlääkkeistä

Katso Video Psyykenlääkkeistä

Psyykenlääkkeet ovat nyt kuuma aihe joten tässä lisää niiden tuhoista.

http://www.cchr.org/speakout/index.htm#
3517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuinkahan monella n.s tavallisella ihmisellä on todellista tietoa psyykelääkkeistä. Monet ovat oppineet luottamaan lääkäriin ja he myös samaistavat psykiatritkin lääkäreiksi ja alkavat kiltisti syömään heille määrätyt "lääkkeet". Monet eivät ole edes tulleet ajatelleeksi mitä vaaroja niihin sisältyy.
Minulla oli nuorenpana erittäin kovia migreenikohtauksia ja sain siihen jos jonkinlaista pilleriä. Lopulta sain siihen jotain rauhoittavaa. Minulla oli sitten eräs tentti, ja olin vähän hermostunut ja jännittynyt, ja otin yhden sellaisen pillerin. Tentti meni täysin päin mäntyä ja selvinpäin se olisi ollut ihan helppo. Kyllä minua harmitti, mutta en tajunnut niiden pillereiden vaaroja. Myöhemmin sain tietoa CCHR:tä psyyke-ym lääkkeistä samoin psykiatrian julmuuksista ja siitä tiedosta olen tosi kiitollinen, se pelasti elämäni. Ilman tuota tietoa olisin sortunut noihin myrkkyihin ja en olisi nyt tätä kirjoittamassa.
Tällä hetkellä elämäni on aivan ihanaa, vapaata kaikista lääkkeistä, täysin terveenä. Ei vaivaa masennukset eikä kolotukset, tekemistä riittää aamusta iltaan ja se kaikki on tosi mielekästä, ei mitään pakkopullaa.
Olen sitä mieltä, että ihmisen elämä on sitä millaiseksi sen itse luo. Se voi olla onnellista jos niin haluaa. Haluaisin sanoa teille jotka olette masentuneita tai muuten näette elämän nurjanpuolen, että katsokaa itseänne ja nähkää se hyvä mikä teissä on, arvostakaa itseänne, olkaa itsenne ystäviä. Ajatelkaa, kuka on teille kaikkein läheisin ihminen, oletko se sinä itse? Etkö pitäisi hyvää huolta ihmisestä joka on kaikkein läheisin sinulle? Myrkyttäisitkö läheisesi? Arvosta itseäsi, ala elämään itsesi arvoista elämää. Jos syöt lääkkeitä älä lopeta niitä kertaheitolla koska luutavasti ne aiheuttavat vieroitusoireita ja se saattaa olla tuhoisaa.
Minä sain elämäni takaisin CCHR:n tietojen avulla ja haluan, että muutkin sen tiedon saavat.

Äänestä
  • vieläkin, mutta kai totuus voittaa lopulta.

    ainakin kovaa vauhtia paljastumassa tuo huijaus jota koko psykiatria on tekemässä.

    "huumebisnes on maailman suurin bisnes"

    Äänestä

ja jätä tuo sönköttämisesi vähemmälle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lekurisi vihaa minua kirjoitti:

Katso Video Psyykenlääkkeistä

Psyykenlääkkeet ovat nyt kuuma aihe joten tässä lisää niiden tuhoista.

http://www.cchr.org/speakout/index.htm#

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu