tuoreen tutkimuksen mukaan SUOMI on rehelinen valtio, tässä maassa on hyvin vähän "koruptiotta"rehelisin valtio on ISLANTI mutta se on niin syrjässä ja viellä saarivaltio.tutkimus on tehty lähiaikonna italiassa.perus asiat on hyvin järjestettyt Suomessa ja kaikki mitä koskee valtiolle toimii erinomaisesti.muissa maissa on aika vaikea erotää "mafia"ja valtio.on tietysti paljon pahoja asioitta tässäkin maassa mutta ei ne koskee "suoraan"valtiolle,(alkoholismi,mieliterveysong.,itsemurhat on hyvin korkeassa tasossa,pitkä ja synkä talvi)jokaisessä maassa on hyvia ja huonoja puolia mutta Suomessa ei ole KORUPTIOTTA ja minä ainakin arvostan sitä paljon.HYVÄÄ SUOMI tässä vaihessä.
VIERASMAALAINEN
VIERASMAALAINEN
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei ole kähmintää ei.
Tykkään kähmiä naisten hameen alta haaroja ja joskus tissejäkin. En häpeä yhtään vaikka muut näkis koska se on niin ihanan yleistä tässä maassa.
METSÄOMAISUUDET ON ON ON
suomessa on tapana vääristellä tilastoja, ihan niin kuin neuvosto-liitossa. muutenkin suomi muistuttaa paljon neuvosto-liittoa.
herttainen hän on
Eikö nelosen uutisissa korruptio tarkoittanutkin valta-aseman väärinkäyttöä ?
Jos määritelmä on tuo, niin väittäisin sitä Suomestakin löytyvän. Vai eikö siihen lasketa poliitikkojen ja huippuvirkamiesten omien etujen ajamista, vai onko se vain ns. maan tapaa ?