Ketä päättää asioistasi?

Sinä vai reilut sata kansanedustajaa?
9691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

turkkulaissi päättämäss'..?
:-))

Vastaus: Minä

Äänestä

ketä soi kesävoin?

Äänestä
  • Ketä lie mut kotoota käsin tiät sä elikkä vittu joo.

    Äänestä

ketäköhän

Äänestä

"Kuka", ei "Ketä"

Toiseksi, niitä on kaksisataa, ei reilu sata.

Hajoa.

Äänestä
  • Kävin kattomassa, eikä ollut kuin jotain viiskymmentä.

    Äänestä

Ketä? Tarkoititko ketkä vai kuka vai peräti kutka? Putka? Lutka?

Äänestä

No joo... voihan luvun 200 ilmaista "reilut sata"..taidat olla ulkomaalainen? Ihmetyttää tuo "ketä"-sanan käyttö väärässä yhteydessä. Kyllä ne pronominitkin tutuiksi tulevat ajan myötä.

Äänestä
  • Kuinkahan moni kansanedustajista on yleensä mukana äänestyksissä? Tuskin niitä on siellä kahtasataa paikalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


grife kirjoitti:

Sinä vai reilut sata kansanedustajaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu