Mulla on tuollainen Oldsmobiili custom cruiseri ja siinä 307 mootori,niin olisin kyselly ku on paikoillaan se roghester quadrojet kaasutin ja on johtoja irrallaan niin mistäköhän löytyisi sellainen räjäytyskaavio missä olisi kaikki johdonpaikat näkyvillä?On siinä ilmeisesti joku kiinnike irronnut myös ku ei ole muuta ku johdon päät näkösällä.
Kaasutin
Oldsiin
1296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
www.oldcarmanual.com
Rullaa vähän alaspäin niin tulee Rochesterit näkyville. 307 Y-koneen kaasarit löytyvät E4ME ja muiden nelosten kohdalta.
On aluksi vähän sotkuisen näköinen sivu, mutta klikkailemalla räjäytyskuvia se oikea varmaan löytyy.
Kaasarin tunnistenumero on varmaankin 1708-alkuinen. Jos tarvitset tarkat säätöarvot, niin laita kaasarin numero tälle palstalle, niin katson kirjasta jos löytyisi.