Eikö kaikki kuun valloituksia voisi lopettaa.
aivan naurettavaa syytää tyhjyyteen törkeitä summia. Nyt Bush on ilmoittanut rakennuttavansa kuuhun aseman ennen vuotta 2025. kuinka paljon se tulisi todellisuudessa maksamaan. minne meni irakin uudelleen rakentamis rahat jne.
aivan naurettavaa syytää tyhjyyteen törkeitä summia. Nyt Bush on ilmoittanut rakennuttavansa kuuhun aseman ennen vuotta 2025. kuinka paljon se tulisi todellisuudessa maksamaan. minne meni irakin uudelleen rakentamis rahat jne.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksi sinä huolehdit amerikkalaisten rahoista? Sitäpaitsi kuuhun tai muualle avaruuteen syydetyt rahat tulevat osittain takaisin tieteellisenä tietona ja osaamisena kun taas fortumin joukkiolle tukutetut rahat jäivät sille tielleen, menivät veijareiden perseeseen.
No toi irak oli tosi huono esimerkki sinne pitäs pistää sen verran rahaa, että vetypommilla sais sen pois maailman kartalta.
Niilla rahoilla vois poistaa pummeja pahvilaatikoista ja kaikkee muuta järkevää skeidaa. niin tai ehkä joskus tulevaisuudessa Amerikka siirtää väestönsä kuuhun.
Jos nyt maksettaisiin kaikki pummit pois kadulta niin eikö niitä muutaman vuoden päästä olisi taas kadut pulleana. Hetkellisesti kaikilla olisi hyvin mutta ilman jatkuvaa hyysäystä ja hierontaa he olisivat taas pian kekkaloimassa lodjuissaan. Tenunenät ja muut nistit ei välitä kuin huuruista päässään, ei niistä ole itsensä ryhdistäjiksi.
sen aseman rakentaminen ei tulisi niin kalliiksi koska kuu pöly sisältää paljon alkuaineita. esim titaani on kestävä pinnoite. alumiinista ja raudasta kuun ankaria olosuhteita vastaan kestäviä materiaaleja. mutta niiden pitäisi kestää 100 ja -150 asteen vaihteluita.
Aivan mutta ei sitä rahaa kädestä käteen jaettais. Tottakai niitä pitäisi suunnitella tarkkaan ja kuinka rahan pistäminen olisi kaikkein tehokkainta.
ettet elämäsi tulevaisuudessa itse joutuisi vastaavaan alhoon?
Varaudu kaikkeen ja muista mielipiteesi.
Mielipiteet muuttuu asioiden muuttumisen myötä.. kyllä varmasti muistan niinkun ihmisetkin muistavat että ennen uskottiin 30km/H olevan tappava vauhti.
Kiina ja USA havittelevat kuusta löytyvää tehokasta polttoainetta Helium 3:sta.
meillä anurit eikö hanurit täynnä.
Pikkuklossina tuli kokeiltua,palaa kirkkaasti.
Ihminen on aina ollut kiinnostunut löytöretkistä. Nyt kun Kolumbus, Magalhaes ja Cook etunenässä aikoinaan kolusivat maailman meret läpi, täällä ei ole enää paljoa tutkittavaa. Silloin katse on suunnattava kohti uusia ulottuvuuksia.
Ihmisen mieli haluaa sekä kokea uusia asioita että tutkia tuntematonta. Monen sadan vuoden kuluttua avaruusmatkailu voi olla arkipäiväistä, tämä on sijoitus tulevaisuutta varten. Lisäksi voimme löytää uusia luonnonvaroja jne. Tiedä vaikka törmäisimme uusiin sivilisaatioihin.