Viime vaaleissa Halonen meni läpi - vahingossa. Tuki tuli pääasiassa naisilta, joitten harkintakyvyn sumensi yksi asia - Halonen on nainen. Heille syntyi mielikuva presidentistä, joka avaa naisille kaikki portit, onhan presidentti vallan huipulla. Naiseus oli yhtä kuin " kaikki hyvä". Nyt on 6 vuotta mennyt, ja mitä ihmettä? Missä ovat tulokset? Missä on julkaistu Halosen saavutusten lista? Jos se olisi olemassa, se olisi varmasti julkaistu. On myös täydellinen vitsi että Halonen, joka ajaa kaikenmaailman marginaalien asioita, olisi koko kansan presidentti. Miten väärää propagandaa.
Presidentin teot naisten hyväksi????
5
128
Vastaukset
- Isänmaan asialla
Köyhän paras ystävä on hyvin hoidettu valtiontalous, siksi Sauli Niinistö!
- pulkassa...
...vai meneekö peräti ylitöiksi? heh heh heh...
Olet sinä säälittävä epeli. - MJNHYT
Tarja Halonen on presidenttinä epäonnistunut raskaasti sillä suomalainen köyhä, työtön tai sairas ei saa Haloselta mitään myötätuntoa!
Tansanian tai Nicaraguan köyhille Halonen on laatimassa raportteja tai ohjelmia niiden elinolojen parantamiseksi. Missä on Halosen ohjelma suomalaisen köyhän auttamiseksi? Halonen oli aikaansaamassa Helsinki-prosessia maailman köyhille mutta miksi samanlaista prosessia ei käynnistetä suomalaiselle syrjäytyneelle työttömälle? Ei edes naisten asemakaan ole korjautunut rahtuakaan!
Halonen on näyttönsä antanut ja hän saa mennä. Halosella ei ole mitään annettavaa suomalaisille, koska Halosta ei kiinnosta suomalaisten hyvinvoinnin lisääminen.- ehdokas...
...on tietysti Tarja ja kannattajansa suomalaisten valiojoukkoa. Muut kuolkoon vaikka kiukkuunsa ja valheet tukehtukoot kurkkuunsa, mikään ei Tarjan menestystä estä...eivät varsinkaan nämä nimettömät nettipaskan tehtailijat.sori vaan.
- MattiLehtonen
Toimeentulolaskelma syyskuu 2005
tulot menot
asumistuki 176€ vuokra 267€-7%=248€
työmarkkinatuki 377€ vesi 15€-7%= 14€
toim.tulot. 362€
yhteensä 553€ yhteensä 624€
Maksetaan toimeentulotukea 624€-553€= 71€
Vuokran omavastuu 106€
Eli kuukaudessa jää 377€ 71€=448€-106€=342€
Vuokran omavastuu pitää maksaa ensin ja sos. toimistossa, sitten saadaan tuo 71 €uroa
Sos.toimistossa vuokrakuluina vähennetään automaattisesti 7 prosenttia, tämän leikkauksen teki lipposen I hallitus, jonka Vanhasen hallitus poistaa joskus ensi vuonna, mutta 8 vuotta tuota 7 prosenttia käytettiin köyhimpien kurjistamiseksi.
ett sillai
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926