olen tässä aloittamassa minipillereiden käyttöä... pakkauksessa lukee, että aloitus ensimmäisenä vuotopäivänä. nyt tunne sellainen, että kohta alkavat, aloitanko siis liuskan tänään, jos menkat alkavat esim yhdeksän aikaan illalla tai yleensäkin illalla, vai odotanko huomiseen ja otan vasta sitten? tarkoituksena on kuitenkin ottaa pillerit aina iltaisin, koska se sopii päivärytmiini paremmin..
toivottavasti joku voi vastata, kiitos.
varmistan vain..
5
345
Vastaukset
- sama..
noo..vastaampa sitten jotain itse, kun kun... kaipa sitten aloitan liuskan tänä iltana, kun kerran alkoivat tos äskettäin, tuskin siitä mitään haittaakaan on...
- täti
Jos kerran kuukautiset alkoivat, ja olet jatkossakin aikeissa ottaa pillerin iltaisin, niin nyt on hyvä hetki aloittaa.
- kyselijä
täti kirjoitti:
Jos kerran kuukautiset alkoivat, ja olet jatkossakin aikeissa ottaa pillerin iltaisin, niin nyt on hyvä hetki aloittaa.
kiitos, kun jaksoit vastata, näin tein äsken :)
- norlet
kyselijä kirjoitti:
kiitos, kun jaksoit vastata, näin tein äsken :)
aika riippuvainen niistä ee-pillereistäs?
- edelliseen
norlet kirjoitti:
aika riippuvainen niistä ee-pillereistäs?
no miten sen nyt ottaa. tähän elämäntilanteeseen en lapsukaisia nyt halua, joten kyllä kai sitten olen "riippuvainen pillereistä" kuten totesit.. sain vastauksen joten se siitä, kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912