räiskintäpelit vai futis? kumpi hullumpaa?

Nörtti vai tyhjäpää? olet v...

eli valitsen kaksi ääripäätä, polygonipäiden ampuminen vai valkoisen nahkapallon perässä juokseminen? molemmat ovat melko yksinkertaista puuhaa yleensä.

räiskintäpelit kehittävät paljon enemmän jos ne ovat oikeita tiimipelejä(esim käytetään mikrofonia ja oikeasti mietitään yhdessä) mutta useimmiten räiskintäpelit on suunnattu yksinkertaisille ihmisille.

Liikuntaharrastukset taas turruttavat aivot tai sattuvat olemaan tyhmien ihmisten suosiossa. mutta niistä kasvaa kunto! :O "who cares?" me elämme maailmassa jossa äly merkitsee, ei voima.
keksinnöt kuten aseet voittavat vahvan miehet nyrkit helposti. ihminen ei nykyään tarvitse kuntoa.

molemmat ovat melko turhia ja jollakin tavalla vahingollisia. oikealla sekoituksella näitä kahta ja viinaa, sinulla on paska elämä.

älyä vaativat pelit taas nousevat yli useimpien urheilulajien.

älkää selittäkö futisstrategia paskaa(iinähän vain kuunnellaan mitä valmentaja sanoo ja sitten käytetään muita taitoja kuin älyä), koska silloin huomaa että tarkkailette vain vaakaa ettekä testaa älykkyysosamääräänne. ja jos testaatte niin tuloksenne on alle 120.
ne jotka lukevat tietokirjoja ja pelaavat varhaisen ikänsä ovat niitä joista pitäisi tulla idoleitamme joidenkin laulajien ja urheilijoiden sijaan.

yksinkertaisesti: miksi liikunta on niin arvostettua ja pelejä pidetään hyödyttöminä?
pelien puolustajat ovat ihmisiä jotka lukevat tietokirjoja ja niiden vastustajat 80-110 älykkyysosamääräpisteen tumpeloita.
kumpia uiskoisitte meluummin, tymhiä vai fiksuja?

HUOM. viestissä on tarkoituksella hieman provosoiva sävy vastausten saamiseksi. mielipiteet ovat oikeita mutta joissakin tapauksissa ilkeästi ilmaistuja ja joskus hieman väärin.
teidän tehtävänne on korjata minua. mutta jättäkää vastauksenne pois ette ole kiinnostunut tieteistä tai sait kertaakaan alle ysiä matemaattisista aineista todistukseen kun olit koulussa.

0

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. en vaan saa häntä pois

        Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
        Ikävä
        175
        1972
      2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

        “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
        Suomi24 Blogi ★
        36
        1698
      3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

        Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
        Kotimaiset julkkisjuorut
        8
        1324
      4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

        Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        224
        1146
      5. Sinä olet tärkeä

        Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
        Ihastuminen
        56
        1142
      6. Varisjärvellä mersu.

        Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
        Suomussalmi
        15
        1017
      7. Mitähän ajattelet J

        Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
        Ikävä
        59
        927
      8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

        Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
        Kotimaiset julkkisjuorut
        57
        912
      Aihe