Olen viimeaikoina deittaillut uskovia naisia kristillisen deitin kautta. MUn kokemukset ovat tällaisia: Olen tavannut todella ylimielisiä ja töykeästi käyttäytyviä naisia. Oikeen kilometrin päähän näkyy ylimielisyys ja katsominen nenänvartta pitkin! Oletteko jotenkin parempia ihmisiä olevinaan kun olette uskovia! Saisitte hävetä. Vertauksen vuoksi tapasin naisen tavallisesta nettideitistä. Nainen oli toisin kuin "uskovat" naiset tosi fiksu,kohtelias ja hyväkäytöksinen! Jäi tosi hyvä mieli tästä naisesta ja mailailemme yhä ja sovimme uutta tapaamista! Älkää seurakunnissa ihmetelkö yhtään sitä että jäsenet ottavat ei-uskovan puolison! Syy on siinä että seurakuntien omat naiset ovat ylimielisiä nirppanokkia!
"Uskovat" naiset saisitte hävetä!
Uskova-Sinkkumies
4593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miten tämä ylimielisyys käytännössä ilmenee. Vaativatko he liiallisuuksia ulkonäön yms. suhteen?
Antaisitko konkreettisen esimerkin jonkun ylimielisen uskisnaisen sanomisista ja käyttäytymisestä sinua kohtaan.
Kun he uskonsa takia voivat valita vain kerran,niin varmuuden vuoksi on aivan välttämättä saatava se unelmien prinssi ja vähempi ei kelpaa.
Oletkohan uskossa, kuten sanot. Ehkä nuo uskovat naiset tajuavat, ette ole.
Jos olet uskossa, et voi seurustelle etkä mennä naimisiin uskomattoman naisen kanssa (vrt. Beliar).
Kun nämä ylimieliset nirppanokat ei huoli!!?? pakko ottaa ei-uskova nainen itselleen! Mut mun ehto on se että jos hän saa olla ei uskova niin än antaa olla vapaasti mun uskova! Tässä on mun pohjani ja perustukseni!