Äsken kotiutetuille romaaneillekin oli sossusta maksettu jopa tupakat, lentolippujen lisäksi, näkyivät sauhuttelevan Malboroa koneeseen mennessään, samaan aikaan Suomen sairaiden ,vanhusten ja lasten hoito ontuu pahasti varojen puutteessa ! Kuinka helevetin tyhmä Suomalainen päättäjä saa olla ennenkuin kansa suuttuu ja heittää huut helevettiin ulkomaiset siipeilijät ja heidän Suomalaiset hyysärinsä ?
On lottovoitto lomailla Suomessa!
5
356
Vastaukset
- ..............................
tyhmiä olette!
mitään suutu. jotkut ihmiset voivat suuttua mutta aika vähäinen on heidän määränsä.
- suomalainen pulliainen
ihanko oikee malbroa polttelivat,oliko se sitte sinun pussistasi pois.saatko yhtään enempi rahaa valtiolta vakkei noita pakolais kuljetuksia olisi?hullu mies.lapsetkin vissiin sun mielestä joutais helvettiin jos pään väri on väärä! hyi häpeä!!!!rasisti paska!!!
- palkittiin?
suomalainen pulliainen kirjoitti:
ihanko oikee malbroa polttelivat,oliko se sitte sinun pussistasi pois.saatko yhtään enempi rahaa valtiolta vakkei noita pakolais kuljetuksia olisi?hullu mies.lapsetkin vissiin sun mielestä joutais helvettiin jos pään väri on väärä! hyi häpeä!!!!rasisti paska!!!
Hyväksytkö sinä suomalainen pulliainen petoksen tai petoksen yrityksen olipa kyseessä minkävärinen ihminen tahansa? Minä en hyväksy vaikkei se minun lompsassani yhtään tuntuisikaan.
- tekevät
palkittiin? kirjoitti:
Hyväksytkö sinä suomalainen pulliainen petoksen tai petoksen yrityksen olipa kyseessä minkävärinen ihminen tahansa? Minä en hyväksy vaikkei se minun lompsassani yhtään tuntuisikaan.
päivittäin petoksia,nuo ja niiden petos, on hyvin pieni verraten isojen pamppujen petoksiin ja kansansa riistoon.ehkä he yrittivät vain saada lapsilleen paremman tulevaisuuden.kaikki hyljeksivät heitä,heidän ihmisarvonsa on meikäläisten silmissä ehkä nolla,mutta tunto ja halu elää on niilläkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit825956KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3004926Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202628Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei432549Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT991618Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171491- 1051397
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1321354seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1111316Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu201275