Miksi lykkää erittäin paljon mustaa savua kaasupohjassa ? Liikaa syöttöäkö??
Mustaa
vw t4
91783
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Harva kone ei kykene polttamaan kaikkea.
siirtyisit säkin sinne vittulilu-palstalle aukomaan päätäsi.
1.9, 2.0, 2.4, 2.5, 2.8... Noin hienovaraisesti vihjaillen...
kun ne nykyään joutuu katteleen sitä mustaa ussakkaa ihan väkisin vaikka miten polkis ... """ mikä on kun ei voimat riitä , mikä on kun ei kii-iih--dy , dadaddadaa """
Kyllä ei nykyisellä Dieselillä pärjää kummasti pensautojen kanssa mutta tähän varsinaiseen asiaan Kyllä nämä volkkari dieselit olivat vähän kovia savuttammaan ainakin nämä mitä volvo käytti Mutta joskus on vähän vikaa siinä tratin ja penkin välissä. Tarkoitan ajetaa kaupunki ajoa liian isoilla vaihteilla Että kone nokittuu pitäisi antaa koneen laulaa. ja välillä pöllyttää se oikein kunnolla Pimeässä kesäyössä huurattaa niin kauan että vaihtaessa pakoputkesta tule metrin mittainen kipinä suihku Silloin se alkaa kulkemaan eikä savuta pitkään aikaan.
Kun polkee kunnolla, niin kyllä noet lähtee - tämä pitää paikkansa. kohta 10v volvo D ajellut.
on liikaa syöttöä ,tai ajoitus mettässä
Jos siinä on ilmanputsari tukossa?
Tulihan sieltä muutama asiallinen kommentti,liikaa syöttöä oli,vaihdoin putsarin samantien.Yhdellä vastaajalla on jako sekaisin,ihme ettei lykkää mustaa.