Euroopan Unioni

Tepolta

EU syntyi koska sitä tarvittiin tuomaan vakautta Eurooppaan. Kansallinen änkyröinti ei toiminut.

14

660

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tepon kaveri

      Anagrammista "änkyrä vastustajat" löytyy mielenkiintoisia faktoja. Ohessa pari esimerkkiä.

      Syrjästä avatun atk, syrjästä tuvan taka. Rajasta kun ystävät, kurjan saat ystävät. Just värkätty sanaa, just ärsytät kanava. Kurjat vastas, näytä!

    • MiracleMike

      täytyy olla.

    • herrat voisivat

      leikiä omilla rahoillaan omaan lukuun eikä muiden rahoilla toisten lukuun

      • Teppo fan-club 69ers

        Siis mitä?


      • sinunkin kukkarollasi

      • Teppo fan-club 69ers

      • sana tai kaksi viikossa
        Teppo fan-club 69ers kirjoitti:

        Ja taas tämä legendaarinen lause "luin joskus jostain jotain". Onko tämä jonkinlaista uutta änkyrätiedettä?

        jos et ymmärrä jotain kuinka paljon EU meille maksaa


    • vakautta

      massatyöttymyys on vakaata, ei paljoa heilu.

      • muille köyhyyttä

        Uusi uljas orjakansa ja kohti vallankumousta---edellisestä oonkin aikaa?
        Savi ja rauta ei yhdy---rauta hajoittaa ja savi hautaa alleen?


      • Suomalainen tietäjä
        muille köyhyyttä kirjoitti:

        Uusi uljas orjakansa ja kohti vallankumousta---edellisestä oonkin aikaa?
        Savi ja rauta ei yhdy---rauta hajoittaa ja savi hautaa alleen?

        Tuo aloituksesi oli tyypillistä savolaista hapatusta, joka on tullut tutuksi. EU = Suomen tuho. Se on tullut jo nähdyksi ja koetuksi. EU:ssa gloppareita riittää!


      • hieman lisää
        Suomalainen tietäjä kirjoitti:

        Tuo aloituksesi oli tyypillistä savolaista hapatusta, joka on tullut tutuksi. EU = Suomen tuho. Se on tullut jo nähdyksi ja koetuksi. EU:ssa gloppareita riittää!

        Mitä nämä tuhopuheet tarkoittivatkaan?


    • Tepon

      velka-audi senkun porskuttaa...

    • vitsit
    • "itsekkyys"

      Justuunsa. Justuunsa.EU:han perustettiin, koska Suomi ja Norja aikoivat hyökätä 50-luvulla Norja Venäjään ja Italiaan ja Suomi aikoi hyökätä Saksan kimpuun, koska Saksa ei kyennyt luomaan Hitlerin Euroopanliito-oravavaltiota!Suomi halusi kostaa?

      Taitaa jo EU-fanit koettaa epätoivoisesti puhella itsekseen ja vakuutella, että on se niin hyvä, että Ranskan ja Saksan keskinäisten sotien ja tohelointien vuoksi pohjoinen Suomikin halusi ihan myötätunnosta luopua sodissa pelastetusta itsenäisyydestään. Lisäksi pohjoismainen hyvinvointivaltiomalli oli liian luterilainen? Siksi oli parempi vaihtaa se suurpääomaporukan mammonauskontoon sekä tulevaan (Turkki) islam-enemistöiseen sekauskonto-kulttuuriin.

      Ja koska suomalainen oli kova tekemään töitä pelastetussa itsenäisyydessään ja maksoi rankalla raatamisellaan sotakorvaukset ja itsensä NL:n varjosta irti, niin sitten täytyi EU-suomalaisen hakeutua masokismiaan (?) tyydyttämään EU:iin. Sinne mentiin nyt kertaheitolla antamaan itsenäisyys ilmaiseksi ja halusipa EU-suomalainen myös maksaa jatkuvaa nettomaksua siitä, että pääsi EU-lääniksi.
      Että onnea EU-suomalaiset. Nyt onki oikein suuri kansallinen Eurooppa-valtion itsenäisyys-itsekkyysa ja EU-kiihko syntymässä. Se paljon suurempaa kuin pienen valtion pikku nationalismi olemassa olon ja itsenäisyyden säilyttämiseksi suurten huijatessa (kuten EU?).Kyllä sitä itsenäisyyttä ja hyvinvointivaltiota kannattavat suomaliset oikein ihmettelee. Mutta tuskin ihailevat? Ja heitä on lisääntyvässä määrin...oikeita suomalaisia! Onkohan tuo "Teppo" Suomen vai liittovaltion kansalainen? Jompaa kumpaa ei voi olla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4309
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3243
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      979
    6. 141
      958
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe