Moi, onko kukaan muu Diane Novan käyttäjä huomannut seksuaalisen halukkuuden vähenemisen? Vaihdoin pillerit Jasminista Novaan ihan vain kokeilun vuoksi, mutta sen jälkeen olen tajunnut, ettei seksi kiinnosta enää samalla tavoin, kuin ennen. Suositteletteko pillereiden vaihtoa? Olen syönyt Novia nyt puolisen vuotta ja kesti jonkin aikaa, ennen kuin avopuolisoni ja minä tajusimme tilanteen. Tuntuu etten kostu samalla tavalla ja muutenkin jokin mättää.
Kertokaa kokemuksia ja mitä merkkiä suosittelette tilalle. Kiitoksia ja mukavaa syksyä kaikille! :)
Diane Nova ja halukkuus
2
310
Vastaukset
- Mintturi
Käyttämästäsi merkistä en tiedä mitään mutta söin 3 vuotta Harmonet pillereitä.Endometrioosin takia lääkäri määräs about yli puoli vuotta sitten syömään niitä 9vk putkeen..Normaalissa määrin syötynä niissä ei kait ollu ongelmia mutta jo lähti halut heti ensimmäisellä kuurilla.Ei tee mieli vieläkään,aivan sama harrastaisko vai ei. Siinäpä sitte yrität lisätä halua..saati kostua. Vaihdoin sit merkkiä yasminiin,eipä sitte sopinu sekään. Olin viikon ns."vatsataudissa". Nytte oon alkanu miettiin, jospa jättäis piltsut kokonaan poies.Mutta se saamerin särky tosta endometrioosista..Niin onpa taas vaihtoehtoja?
- ärsyttää
Käytän kans Harmonettiä nytten, niitä ennen oli Diane Nova. Mietin kauan aikaa, että miks seksi ei kiinnosta ja oli tunne että mikä on vikana kun haluaa että haluais, mutta kuitenkin ajatuskin tuntuu ärsyttävältä ja tekee mieli pakoon koko tilanteesta...Tämä todellakin kiristää suhdetta, ollaan kaksi vuotta oltu yhdessä, ja ei todellakaan ole helppoa saada miestä ymmärtämään, että tämä kaikki johtuu pillereistä. Miehessä ei TODELLAKAAN mitään vikaa! Toivottavasti joku päivä löydän pillerit joilla halut pelaa...kun kortsujen kanssa veivaaminen alkaa pidemmän päälle ärsyttämään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761976Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361702Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81326Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241150Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591145Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 60931
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57914