Kauhukuva tosimiesten tulevaisuudesta

Big Mac

"Kun tosimiehet kuolevat rintamalla, henkiin jäävät sivarit ja aseistakieltäytyjät. He siittävät ja kasvattavat seuraavan, rauhanomaisemman sukupolven Suomalaisia. Huomatkaa, että homotkin saavat lapsia. Näin ollen sota toimii kuin mikä tahansa karsiva tekijä evoluutiossa. Jonain päivänä rehti, lihaksikas, intin käynyt suomalainen heteromies on muinaisjäänne jolle nauretaan. Kuka silloin virittää videoin ajastimen, korjaa auton ja puolustaa maata?"

:D

Tähän on liitetty myös äänestys ketä Käytetään miinanaraivaajien ENSIMMÄISEEN aaltoon?
http://www.tosimiehet.org/forum/viewtopic.php?t=123

3

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sivarloinen

      Ei nyt millään pahalla, mutta me sivarit olemme sitoutuneet puolustamaan maatamme sodan aikana siinä missä inttaritkin. Käytännössä meidät kutsuttaneen idän uhan noustessa armeijaan ja toimimme kuten muutkin sotilaat, paitsi että perseemme pyyhimme silkkinenäliinoihin. Totaalit ovat siis tulevaisuuden selviytyjiä skenaariossasi, eivät sivarit. Itse olen sivari, mutta tehnyt selväksi sen, että jos synkeitä pilviä nousee idän taivaalle niin armeijaan menen välittömästi. Toivottavasti helpottaa oloasi.

      Minulla on "varmuuden vuoksi" tapana seurata eri maiden medioita (netin välityksellä helppoa, sopii laiskallekin), myös venäläistä mediaa. Suurvallat tarvitsevat nimittäin ennen sodan aloittamista pitkän mustamaalauskampanjan sodan legitimoimisessa kansalle. Venäjällä kun tuo media on yhä tiukemmassa kontrollissa, ovat uhan ennusmerkit helposti nähtävillä. USA:n toimista puhumattakaan.

      Myös oletetut hyökkäyksen kohteet rummuttavat jatkuvasti hyökkäyksen uhkaa ja (uhkaajaa) mediassaan. Venezuelalaista mediaa onkin mielenkiintoista seurata tällä hetkellä: USA:n mahdollisesta sotaoperaatiosta Venezuelaa vastaan keskustellaan ja USA:n johtoa kritisoidaan, valitetaan siitä miten V:tä on mustamaalattu jenkkimediassa yms.

      • öljyvarat

        melko suuret ja jenkit taasen.....?????


    • Kala

      raivaa miinakentät ja en nyt puhu pikkupioneereista enkä stereoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1952
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1890
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      380
      1782
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1248
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1113
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      970
    7. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      765
    8. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      698
    9. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      47
      665
    10. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      664
    Aihe