enkä kukaan muukaan, kuin kopuli. Mielestäni ei ole järkeä kirjoittaa monella nimimerkillä ja uskallan kyllä itse kirjoittaa omalla nimimerkilläni... Ja eihän siinä mitään uskaltamista ole, kun kumminkin olen aika kasvoton ja nimetön täällä netissä...
MINÄ EN OLE RAKENNUSMIES
Kopuli
9360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
:-) Eikä varmaan kukaan muukaan. Olen kyllä huomannut että "uskallat" omalla kopulillasi kirjoittaa. ÄLÄ MUREHDI HYVÄ SISAR TUOLLAISIA !
Luulen, että hän on erehtynyt henkilöstä... Mitä nyt moista miettimään. Hei, ei tämä ole todellista elämää, vain ajankulua. ÄLÄ OTA SITÄ VAKAVASTI ;-)
Eikös kaikki uskovat ole jonkin sortin "rakennusmiehiä"? :)
9. Sillä me olemme Jumalan työtovereita; te olette Jumalan viljelysmaa, olette Jumalan rakennus.
10. Sen Jumalan armon mukaan, joka on minulle annettu, minä olen taitavan rakentajan tavoin pannut perustuksen, ja toinen sille rakentaa, mutta katsokoon kukin, kuinka hän sille rakentaa.
11. Sillä muuta perustusta ei kukaan voi panna, kuin mikä pantu on, ja se on Jeesus Kristus.
12. Mutta jos joku rakentaa tälle perustukselle, rakensipa kullasta, hopeasta, jalokivistä, puusta, heinistä tai oljista,
13. niin kunkin teko on tuleva näkyviin; sillä sen on saattava ilmi se päivä, joka tulessa ilmestyy, ja tuli on koetteleva, minkälainen kunkin teko on.
14. Jos jonkun tekemä rakennus kestää, on hän saava palkan;
15. mutta jos jonkun tekemä palaa, joutuu hän vahinkoon; mutta hän itse on pelastuva, kuitenkin ikäänkuin tulen läpi.
16. Ettekö tiedä, että te olette Jumalan temppeli ja että Jumalan Henki asuu teissä?
En ymmärrä itseäni, miksi vedin herneet nenääni tuosta asiasta, koska ei sillä oikeasti ole väliä mitä ihmiset luulee... Mutta on se vähän kurja, jos toisten sanoja laitetaan väärän henkilön suuhun. Tai täällä voisi paremminkin sanoa toisten kirjoituksia ;-)
kehen kalikka kapsahtaa... Ei savua ilman tulta jne jne.
Vaikka en usko, että käytät monta eri nimimerkkiä, kun se taitaa olla vähän liian monimutkaista älyllisesti teille uskovaisille ;-)
Niinhän se taitaa olla meikäläisen kohdalla tuo älykkyys :-D
saisit mennä oksallesi vielä hieman kypsymään,näsäviisaus ei oikein ole tännekkään sopivaa,asiassa pysminen voisi rakentaa,ei millään pahalla,virheitä me kaikki tehdään silloin tällöin,mutta jos se on tarkoituksellista nälvintää,NIIN MIKSI ?
BoisenMarja on ateisti tms. ja pitää hauskaa meidän kustannuksella. Mutta siperia opettaa !
Enkä minäkään kyllä hirveästi tykkää hänen nälvinnästään..
saa jo riittää täällä leikkiminen, kun ei jää aikaa muilta hommilta kiusata sinua ja muita ;-)