Talvi on taas jokavuotiseen tapaan "yllättänyt" autoilijat. Kusipäät jotka eivät kelivaroituksista piittaa pitäisi laittaa ainoastaan polkuautojen rattiin. Ja vakuutusyhtiön pitäisi kieltäytyä maksamasta kolareista aiheutuvia kuluja jos on liikkeellä kesärenkailla lumisohjossa! Ei pitäisi tulla kenellekään yllätyksenä tämä lumentulo! Siitä on varoiteltu uutisissakin jo monen päivän ajan!
Talvi yllätti autoilijat jälleen
Ihme idiootteja
4703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä pitäisi viranomaisille saada tiedotusjarjestelmä, jolla lähetetään tekstiviesti kaikille autoilijoille jos on liukasta!
Ei ole tässä maassa aiemminkaan tapana ollut tapana otta vastuuta omista teoistaan.
Se yllätti?
Eilen tuli uutisissa että tulee lunta ja aamulla totesin sen ikkunasta ennenkuin lähdin harjaamaan kesärenkaista autoani lumesta puhtaaksi.
Että miten se lumi minut muka yllätti?
Jos sitä lunta olisi tullut puoli metriä ja olisin jäännyt matkalla hankeen voisi puhua yllätyksestä.
ei täällä Helsingissä mitään lunta ole eikä liukasta, vettä ja märkää tosin on. Ja loppuviikolle luvattu 10 astetta lämpöä,
joten nou hätä!
Siis oikeesti tämä on niin vanhaa provoilua että miten te oikeen jaksatte? Eikö yhtään löydy omaa ajatusta tai mitään uutta?
Seuraavaksi alkaa väittely että helsingissä niin-ja-niin-monta kolaria, kuka osaa ajaa,kuka ei.
Eikö niin.Kaikkien maalaisserkkujen on ihan kohta pakko kirjoittaa: niin ei siellä hesassa taas kukaan osaa ajaa,tässä se nähräään!
Joopa joo: pääkaupungissa sitä-sun-tätä,
kymmenen kolaria siellä, toinen täällä.
SO WHAT?
Hitto,koko PK-seudulla asuu ja liikkuu
MILJOONA ihmisistä, ihan turha verrata sinne
jonnekin juupajoelle.Piste.
Vaihtakaa levyä ennenkuin aloitatte